Majówka na korcie!

 • Kierunek: Włochy
 • Czas: 7 dni
 • Kiedy: Od 30 kwietnia do 06 maja 2018

Na pytanie z czym kojarzą się Włochy, każdy bez wahania odpowie – pyszne jedzenie, piękna pogoda, doskonałe wino i urokliwe miasteczka. To wszystko prawda! My jednak idziemy o krok dalej – Włochy to idealne miejsce dla miłośników tenisa!

Tym razem #gofortennis zaprasza Was na majówkę nad bajecznym jeziorem Garda w północnych Włoszech, u podnóża Alp Trydenckich. Śródziemnomorski klimat, lazurowa woda Lago di Garda, ale przede wszystkim doskonalenie tenisowych umiejętności pod okiem najlepszych trenerów, gwarantują porządny zastrzyk endorfin i całkowite odcięcie się od codzienności!

Nad naszą grą będzie czuwać Head Coach House of Tennis – Wojtek Batorski – były zawodnik, ekspert tenisowy, doświadczony trener tenisa.

Plan naszej wyprawy

30 kwietnia wylatujemy z lotniska w Warszawie. Przybywamy do Mediolanu, gdzie będzie czekać już na nas transport bezpośrednio do hotelu. Hotel Le Balze, do którego Was zapraszamy usytuowany jest w Parku Narodowym „Alto Garda” z przepięknymi widokami na jezioro.

Jednak zapierające dech w piersi widoki to tylko dodatek to tego, co kochamy najbardziej: TENISA!

Plan codzienny

Plan codzienny będzie zawierał dużą dawkę treningów pod okiem naszych polskojęzycznych instruktorów, którzy na co dzień szkolą zarówno amatorów jak i profesjonalnych zawodników. Przez pięć dni – rano i po popołudniu spędzimy czas grając, szkoląc się i odkrywając tenisa na nowo. Będzie okazja, żeby porządnie się zmęczyć i poczuć smak rywalizacji, ale przede wszystkim podnieść swoje tenisowe umiejętności na wyższy poziom.

Wieczorami spędzimy czas korzystając z uroków hotelowego zaplecza (centrum odnowy biologicznej z dużym krytym basenem), a także przekonamy się, dlaczego Włochy to kraj najlepszych win i wspaniałego jedzenia. Będziemy delektować się pysznymi daniami serwowanymi przez hotelową restaurację oraz lokalnymi przysmakami, takimi jak sery górskie, ryby, trufle górskie, doskonała oliwa z oliwek i wina produkowane w rejonie jeziora Garda.

Zapisując się na naszą podróż daj nam znać jaki jest Twój staż tenisowy 🙂

Opis zajęć

Dla początkujących:

• Wprowadzenie i implementacja podstawowych uderzeń i uchwytów tenisowych – początkowo statycznie, w późniejszym etapie w ruchu
• Gry ruchowe i dynamika zajęć mające na celu stymulowanie koordynacji wzrokowo ruchowej

Dla średniozaawansowanych:

• Umiejętność prowadzenie wymian z partnerem na tzw. małe kara, a później z głębi kortu
• Zaawansowane ćwiczenia utrwalające poprzez nagrywanie piłek z koszyka
• Nacisk na pracę nóg, kontrolę główki rakiety
• Kierowanie piłką względem głębokości uderzenia jak i zamierzonego kierunku

Dla zaawansowanych:

• Zaawansowane schematy rozgrywania punktów
• Umiejętność przeprowadzenia długich wymian z głębi kortu zarówno statycznie jak i w ruchu
• Umiejętność korzystania z rotacji i grania płasko
• Koncentracja na rozwiązaniach taktycznych, pewności uderzeń, antycypacji
• Rozwiązania taktyczne do gry pojedynczej i podwójnej

W przypadku złej pogody, ilość planowanych treningów może ulec zmianie

Cena zawiera

 • Przelot
 • Tranfer hotel - lotnisko - hotel
 • Hotel z wyżywieniem w postaci śniadań i obiadokolacji
 • Program tenisowy - treningi pod okiem polskojęzycznych instruktorów
 • Opiekę polskiego rezydenta
 • Ubezpieczenie
 • Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym (istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego)
 • Program tenisowy - treningi w grupach (max 4 os) pod okiem polskojęzycznych instruktorów

Cena nie zawiera

 • Posiłków i napojów poza programem
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Innych atrakcji nie zawartych w programie

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej / Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Włoskiej do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. We Włoszech istnieje obowiązek meldunkowy. Dopełnić go powinien obywatel włoski (bądź innej narodowości, spełniający warunki do legalnego pobytu w państwie) goszczący w swoim domu cudzoziemca. Musi on w ciągu 48 godzin zgłosić na miejscowej policji (Commissariato della Polizia di Stato) jego pobyt oraz podać dokładny adres.

W przypadku pobytu w ośrodkach turystycznych (hotelach, domach wczasowych, pensjonatach, campingach itp.) obowiązku tego dopełnia ich administracja.

Prawo swobodnego przemieszczania się i pobytu otrzymuje też członek rodziny obywatela UE, niezależnie od jego przynależności państwowej. Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadku zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa i/lub zdrowia publicznego. W przypadku pobytu przekraczającego 90 dni należy wystąpić do właściwego terytorialnie urzędu gminy (Comune) z wnioskiem o zameldowanie; należy przy tym spełnić odpowiedni warunki finansowe, mieszkaniowe oraz w zakresie ubezpieczenia.

We Włoszech obowiązuje czwarty (w pięciostopniowej) skali stopień zagrożenia terrorystycznego. Oznacza to, że przeprowadzenie zamachu terrorystycznego jest, zdaniem władz miejscowych wysoce prawdopodobne. Alert terrorystyczny wiązać się może z zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa, takimi jak wzmożone kontrole, obecność na ulicach żołnierzy uzbrojonych w broń automatyczną, prześwietlanie bagażu i przechodzenie przez bramki bezpieczeństwa przy wejściu do ważniejszych atrakcji turystycznych. W związku z powyższym zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach publicznych, monitorowanie komunikatów władz porządkowych i bezwzględne stosowanie się do ich zaleceń.

Turyści narażeni są we Włoszech przede wszystkim na kradzieże (dokumenty, pieniądze) oraz włamania i kradzieże samochodów. Bardzo częste są kradzieże kieszonkowe. Wzmożoną ostrożność należy zachować w środkach transportu publicznego, szczególnie w trakcie wsiadania i wysiadania. W Rzymie miejscami w których dochodzi do szczególnie dużej liczby kradzieży są: Dworzec Termini (kasy biletowe, stacja metra), rzymskie metro, okolice Koloseum, Plac św. Piotra, wejście do Muzeów Watykańskich, inne ważne zabytki na terenie miasta. W Mediolanie: Plac Duomo, Galeria Wiktora Emmanuela, Dworzec Centralny, mediolańskie metro. Każdy przypadek kradzieży należy zgłosić na posterunku włoskiej policji lub karabinierów. W przypadku utraty dokumentów podróży prosimy o kontakt z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Rzymie, a w przypadku północnych regionów Włoch z Konsulatem Generalnym w Mediolanie. Zalecamy podróżowanie zarówno z dowodem osobistym, jak i paszportem, oraz pozostawianie jednego z nich w hotelowym sejfie lub recepcji.

W niektórych dzielnicach dużych miast oraz w kurortach, w tym na plażach, występuje zagrożenie napadami rabunkowymi i przestępstwami przeciwko wolności seksualnej. Należy unikać poruszania się po miejscach uznawanych za niebezpieczne, w szczególności po zmierzchu.

W środkowych Włoszech (pogranicze regionów Lazio, Marche i Umbria) utrzymuje się wysoka aktywność sejsmiczna. W trakcie podróży przez te rejony należy zachować ostrożność.

Z uwagi na przypadki nielegalnego i oszukańczego pośrednictwa pracy, zaleca się wzmożoną ostrożność wobec ogłoszeń dotyczących ofert pracy we Włoszech.

We Włoszech nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia. Osoby płacące składki na NFZ mają prawo do opieki medycznej w ramach ubezpieczenia. Udając się do lekarza, należy przedstawić dokument potwierdzający ubezpieczenie, tzn. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). EKUZ uprawnia do korzystania z rzeczowych świadczeń zdrowotnych, niezbędnych z medycznego punktu widzenia, z uwzględnieniem stanu zdrowia pacjenta oraz przewidywanego okresu pobytu na terenie państwa członkowskiego UE lub EFTA. Należy jednak pamiętać, że leczenie w innym państwie członkowskim odbywać się będzie według tych samych reguł, które obowiązują osoby ubezpieczone w tym państwie. Oznacza to, że polski świadczeniobiorca będzie mógł nieodpłatnie skorzystać tyko z tych rzeczowych świadczeń zdrowotnych, które należą się nieodpłatnie osobom ubezpieczonym w państwie pobytu; będzie natomiast zobowiązany ponieść wszystkie koszty świadczeń , które częściowo na zasadzie współpłacenia ponosi osoba ubezpieczona w państwie pobytu. Z tych powodów wyjeżdżającym za granicę zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń prywatnych, które w razie konieczności pokryją koszty leczenia w szerszym zakresie, jak również koszty opieki medycznej w prywatnych szpitalach i klinikach; dotyczy to w szczególności osób nieubezpieczonych w Polsce. Jeśli lekarz zleci badania specjalistyczne, pobierana jest zryczałtowana opłata, ustalana przez władze każdego regionu. W nagłych przypadkach i w dni wolne od pracy można zgłaszać się do przyszpitalnych ambulatoriów lub pogotowia ratunkowego (pronto soccorso). W niektórych miejscowościach znajdują się specjalne ośrodki zdrowia dla turystów (servizio di guardia turistica, servizio di guardia medica estiva). Za poradę lub badanie lekarskie pobierana jest opłata.

Nie ma ograniczeń. Autostrady są płatne.

Kierowcy pojazdów mechanicznych mogą prowadzić samochody na terenie Włoch na podstawie ważnego polskiego prawa jazdy.

Włoska policja, mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach, dokonuje częstych kontroli przestrzegania przez kierowców zawodowych ograniczeń dotyczących maksymalnego czasu pracy, a także prawidłowości posiadanych przez nich dokumentów samochodowych oraz tych na przewożony towar.

Maksymalna dopuszczana prędkość na autostradach wynosi we Włoszech 130 km/h. Na niektórych autostradach trzypasmowych, a także tych z pasem awaryjnym limit prędkości został zwiększony do 150 km/h, jednak wyłącznie tam gdzie jest to wskazane i gdzie został zainstalowany tzw. „tutor" - tj. system wykrywający średnią prędkość na danym odcinku drogi.

Art. 172 Włoskiego Kodeksu Drogowego wymaga też, aby dzieci do 12 roku życia, bądź o wzroście poniżej 150 cm podróżowały obowiązkowo na odpowiednim siedzisku (instalowanym na tylnym siedzeniu), umożliwiającym użycie pasa bezpieczeństwa.

Co istotne, we Włoszech obowiązuje bezwzględny zakaz sprzedaży oraz podawania napojów alkoholowych na wszystkich stacjach benzynowych w godzinach 22.00-7.00.

Dodatkowo istnieje też zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 3.00-6.00 we wszystkich lokalach gastronomicznych (barach, hotelach, restauracjach) oraz tych, które są otwarte po 24.00, a w tych położonych przy autostradach - w godzinach 24.00-6.00.

UWAGA! Kierowcy zawodowi powinni przed wyjazdem do Italii, skonsultować stronę włoskich autostrad (www.autostrade.it), w celu zapoznania się z kalendarzem dni wolnych, gdy samochody ciężarowe oraz TIR-y nie mogą poruszać się po tutejszych drogach.

Wszystkie autostrady na terenie Republiki Włoskiej są płatne. Należność uiszcza się bezpośrednio przy zjazdach z autostrad w konkretnych miejscowościach. Istnieje możliwość dokonania płatności gotówką (w Euro) oraz kartą bankomatową lub kredytową, jak również specjalną kartą magnetyczną „Viacard”, którą można kupić w kioskach lub w punktach sprzedaży tzw. „Punto Blu” (trzeba wówczas na autostradzie zjechać na stanowisko „Viacard”).

Opłata zależna jest od klasy pojazdu. Więcej informacji na temat przepisów, podziału klas pojazdów, a także wysokości opłat przejazdowych obowiązujących na włoskich autostradach uzyskać można na stronie www.autostrade.it . Istnieje tam też możliwość obliczenia opłaty na konkretnej trasie. Strona dostępna jest w językach włoskim i angielskim.

Obowiązujące we Włoszech ograniczenia prędkości pojazdów o masie do 3,5 tony na drogach publicznych wynoszą odpowiednio:

- Obszar zabudowany: 50 km/h

- Obwodnice miejskie: 70 km/h

- Obszar niezabudowany: 90 km/h

- Drogi ekspresowe: 110 km/h

- Autostrady: 130 km/h (na oznaczonych autostradach trzypasmowych - 150 km/h)

Poza obszarem zabudowanym istnieje obowiązek używania świateł mijania przez całą dobę. Maksymalny limit stężenia alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,5 promila. Przeprowadzane są również kontrole na obecność innych substancji odurzających.

Od 19 stycznia 2013 roku zmieniły się przepisy dotyczące wymiany praw jazdy dla osób na stale zamieszkałych we Włoszech, które odnoszą się przede wszystkim do osób posiadających prawa jazdy ważne bezterminowo. Wprowadzone zmiany nakładały na posiadacza takiego dokumentu obowiązek wymiany na jego włoski odpowiednik (z określoną datą ważności) w terminie do 19 stycznia 2015 r. Posiadacz prawa jazdy ważnego bezterminowo, który uzyskał zameldowanie we Włoszech po 19 stycznia 2013 roku zobowiązany jest wymienić takie prawo jazdy w ciągu 2 lat od daty zameldowania. Wymiana taka nie wiąże się z koniecznością ponownego zdawania egzaminów do 2018 r.
Przy pobytach turystycznych nadal honorowane są polskie prawa jazdy zarówno ważne bezterminowo, jak i te ze wskazanym terminem ważności.
Zgodnie z włoskim kodeksem drogowym, kierowcy pojazdów zarejestrowanych za granicą są zobowiązani do natychmiastowego opłacenia mandatów nałożonych przez kompetentne służby za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym. W przypadku niemożności wniesienia opłaty z jakichkolwiek przyczyn, samochód musi być pozostawiony na parkingu depozytowym, wyznaczonym przez nakładające karę służby. Kierowca jest w takim przypadku zobowiązany do pokrycia kosztów postoju pojazdu na parkingu. Mandat przyjęty i zapłacony jest równoznaczny z przyznaniem się do wykroczenia drogowego i powoduje brak możliwości odwołania się do wyższej instancji. W przypadku niesłusznego mandatu należy przyjąć mandat i złożyć kaucję na wymierzoną karę (stanowiącą de facto równowartość kwoty mandatu), a następnie złożyć odwołanie do Prefekta lub do Sędziego Pokoju nie później niż w ciągu 60 dni od daty wystawienia mandatu. Maksymalny limit dopuszczalnego stężenia alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila. Wydane w 2016 roku przepisy znacznie zaostrzyły kary dla sprawców wypadków drogowych, wprowadzając m.in. kategorię zabójstwa drogowego (spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu lub narkotyków bądź przy przekroczeniu dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h). Za niektóre wykroczenia, jak znaczne przekroczenie prędkości, prowadzenie pod wpływem alkoholu i środków odurzających, zawracanie na autostradzie lub przed wjazdem na autostradę, oprócz kary pieniężnej grozi również zawieszenie ważności prawa jazdy. Po upływie terminu nałożonej kary, dokument można odebrać osobiście we właściwej miejscowo Prefekturze, lub jest on odsyłany do Konsulatu, który przekazuje go do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie.
Szczegółowe informacje dla kierowców zawodowych znajdują się na stronie internetowej Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie.

Nie ma ograniczeń przy wwozie i wywozie pieniędzy, jednakże zgodnie z przepisami unijnymi, podróżni wjeżdżający lub wyjeżdżający z terytorium Włoch są zobowiązani do zgłaszania organom celnym posiadanej przy sobie gotówki w kwocie równej lub wyższej niż 10.000 EUR (także jej ekwiwalentu w innych walutach lub łatwo zbywalnych aktywach, np. akcjach, obligacjach, czekach podróżnych, itp.).
Zwierzęta domowe towarzyszące właścicielom w podróży do państw Unii Europejskiej muszą mieć paszporty, co jest wymogiem prawa unijnego. Do wyrobienia paszportu z emblematami UE potrzebne są dokumenty zawierające dane właściciela oraz informacje na temat zwierzęcia. Niezbędne jest także przedstawienie zaświadczenia o szczepieniach zwierzęcia i przebytych chorobach. Zwierzę musi mieć identyfikator w postaci elektronicznego chipu, którego numer i miejsce umieszczenia będą odnotowane w paszporcie. Paszporty wydają lecznice weterynaryjne, których spis znajduje się na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Identyczne zasady obowiązują w podróżach z psami i kotami do sąsiednich państw nie należących do UE, ale mających te same standardy ochrony przed wścieklizną, tzn. do Watykanu i San Marino.

Przestępstwa narkotykowe zagrożone są we Włoszech karą pozbawienia wolności w wymiarze od roku do 22 lat oraz karą pieniężną. Nielegalny wwóz na terytorium Włoch papierosów produkcji zagranicznej jest zagrożony grzywną oraz karą pozbawienia wolności w wymiarze od dwóch do pięciu lat. Karane jest kupowanie sprzedawanych na ulicach podrabianych artykułów znanych marek światowych (nawet do 3000 euro). Na terytorium Republiki Włoskiej posiadanie i używanie gazu pieprzowego, bez stosownego zezwolenia, jest nielegalne.

 • UWAGA! W związku ze stwierdzonymi na terenie Włoch przypadkami nieuczciwości miejscowych pracodawców, zatrudniających obywateli polskich przy sezonowym zbiorze owoców cytrusowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych przestrzega przed korzystaniem z usług nielegalnych pośredników, zamieszczających oferty pracy w polskiej prasie i na stronach internetowych. Zaleca się, aby wyjazd do pracy za granicą poprzedziła weryfikacja rzetelności oferty zatrudnienia. Odradza się zawieranie umów z niesprawdzonymi firmami lub nielegalnymi pośrednikami, zarówno polskimi, jak i włoskimi, oferującymi wyjazdy do pracy sezonowej lub pomoc w uzyskaniu zatrudnienia. Osoby, które skorzystają z takiej propozycji powinny się liczyć z możliwością wystąpienia problemów z otrzymaniem umówionej zapłaty oraz uzyskaniem innych, niezbędnych świadczeń pracowniczych. Wysoce ryzykowny jest również samodzielny przyjazd do Włoch w celu podjęcia pracy, bez dokładnego zapoznania się z zasadami i warunkami zatrudnienia, wcześniejszego uzgodnienia sprawy z przyszłym pracodawcą, znajomości przynajmniej podstaw języka włoskiego oraz bez finansowego zabezpieczenia umożliwiającego pokrycie kosztów powrotu do kraju w przypadku nie znalezienia pracy. Osoby, które uzyskają zatrudnienie winny zawrzeć umowę o pracę na piśmie.
 • Istnieje obowiązek meldunkowy, ale dopełnić go powinien obywatel włoski zapraszający cudzoziemca. Musi on w ciągu 48 godzin zgłosić na miejscowej policji pobyt cudzoziemca i podać dokładny adres. W przypadku pobytu w ośrodkach turystycznych obowiązku dopełnia jego administracja.
 • W razie wypadku lub innego zdarzenia wymagającego interwencji należy zadzwonić na numer alarmowy 112. Kradzież należy bezzwłocznie zgłosić w najbliższym komisariacie policji lub karabinierów. Protokół będzie potrzebny do uzyskania odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego. Jak najszybciej należy zastrzec zgubione lub skradzione karty płatnicze i kredytowe. W razie utraty paszportu lub innego dokumentu należy zgłosić to policji i jak najszybciej skontaktować się z polską placówką.

Zarezerwuj miejsce

Chcesz dołączyć do naszej wyprawy? Tutaj możesz się zapisać i poznać szczegóły! Jeżeli masz pytania – zespół goforworld.com jest do twojej dyspozycji.

Uzupełnij formularz lub napisz na adres
biuro@goforworld.com

Pozostałe podróże

zobacz wszystkie

Sylwester w Buenos!

 • Kierunek: Argentyna
 • Czas: 10 dni
 • Kiedy: Od 29 grudnia do 07 stycznia 2018

Sylwester i Nowy Rok w cieple na zamku pod Buenos Aires! Taki mamy plan na końcówkę sezonu 2017 w goforworld. To będzie prawdziwe podróżniczo-taneczno-noworoczne szaleństwo.

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 17 900 PLN

Więcej informacji >

Zorza Islandia | ZAKOŃCZONA

 • Kierunek: Islandia
 • Czas: 8 dni
 • Kiedy: Od 05 do 12 marca 2017

Islandia to znakomite miejsce do obserwacji zorzy polarnej. Każdej nocy, jeśli tylko dopisze pogoda, będziemy polować na to zjawisko pod okiem Karola Wójcickiego – doświadczonego obserwatora nocnego nieba i znanego w całej Polsce popularyzatora astronomii.

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 8 600 PLN

Więcej informacji >