Wietnam | ZAKOŃCZONA

 • Kierunek: Wietnam
 • Czas: 14 dni
 • Kiedy: Od 11 do 24 kwietnia 2018

Fascynuje, zachwyca, uczy pokory. Taki jest Wietnam, choć nie da się ująć go w kilka zdań. Andrzej Meller, nasz przewodnik i autor m.in. książki „Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie”, pisze o Sajgonie:

Za oknem znika azjatycki bałagan. Zamiast domów-rur i socjalistycznych blokowisk teraz po bokach ulicy wyrastają stare francuskie gmachy kolonialne nieco pokryte patyną, eleganckie sklepy dla miejscowych bogaczy i wyrafinowane restauracje. Niedaleko stąd jest Dong Khoi, serce starego Sajgonu. (…) W tej francuskiej części miasta, która zapracowała na to, że Sajgon nazwano „Paryżem Orientu”, znajdują się: katedra Notre Dame, siedziba Komitetu Ludowego w byłym Hôtel de Ville – kopii paryskiego ratusza, Teatr Miejski, hotel „Continental”, gdzie w czasie wojny wietnamskiej kwaterowali reporterzy, hotel „Rex”, znany niegdyś z konferencji prasowych US Army, i Poczta Główna zaprojektowana przez Gustave’a Eiffela.

Jeżeli chcecie zobaczyć to na własne oczy, ruszajcie z nami!

Dzień 1 | Wyżywienie:  (–/–/–)

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie i z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk ruszamy do Wietnamu.

Dzień 2 | Wyżywienie (B/ L/ —)

Z naszym przewodnikiem Andrzejem Mellerem docieramy do Ho Chi Minh City (Sajgonu). Autokar zabierze nas prosto do hotelu. Szybki meldunek, chwila odpoczynku i ruszamy do miasta. Pierwsze dotknięcie Sajgonu to pasjonujący wstęp do historii Wietnamu.

Odwiedzimy Pałac Zjednoczenia, gdzie w latach 1965-75 urzędował prezydent Wietnamu Południowego, Nguyễn Văn Thiệu. Zwiedzimy jego prywatne pokoje, a także sztab, z którego dowodził siłami Wietnamu Południowego. Zajrzymy do gmachu Poczty Głównej zaprojektowanej przez Alfreda Eiffel’a I Katedry Notre Dame, która należy do najważniejszych świątyń wietnamskich katolików. Na koniec czeka nas sławne Muzeum Pozostałości Wojny, w którym poznamy historię wojen indochińskich.

Sajgon nas fascynuje. Jak pisze Andrzej Meller w swojej książce:

Na ulicy czuć dym, bo sprzedawcy otwierają piszczące żaluzje sklepów i modlą się pod nimi, trzymając zapalone kadzidła, które potem wbijają w owoce na ołtarzu. Pachnie także grillowanym mięsem, kawą i marihuaną. Kakofonia klaksonów, hamulce autobusów, pijane okrzyki i bity żywej muzyki dudnią i skrzeczą na zmianę. (…) Naprzeciw nas grzmiąca muzyką knajpa z wielką głową byka. To otwarty 24/7 Klub Crazy Buffalo. (…) Mimo że ledwie minęła piąta rano, ulice są pełne ludzi. Można powiedzieć, że Sajgon nigdy nie śpi – w przeciwieństwie do Hanoi

 

Po takiej dawce historii, nikt na pewno nie oprze się wietnamskiemu street foodowi. Potem każdy będzie miał  chwilę dla siebie. Spotkamy się ponownie wieczorem by – jak przystało na życie w Sajgonie – zjeść sajgonki barwione warzywami. Po kolacji czas na relaks – masaż lub piwo/koktajl owocowy w Dystrykcie 1. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 | Wyżywienie  (B/ L/ –-)

Po śniadaniu pojedziemy autobusem do Tay Ninh, czyli do serca wyznawców Kaodaizmu – do Wielkiej Katedry Świętego Oka. Kaodaizm to synkretyczna religia wietnamska, która czerpie i z buddyzmu, z chrześcijaństwa, taoizmu i konfucjanizmu. W samo południe będziemy obserwować nabożeństwo.

Po wizycie w katedrze obiad w miasteczku. Potem jedziemy prosto do Cu Chi, legendarnych tuneli Wietkongu z czasów Wojny Wietnamskiej. Zwiedzamy tunele, słuchamy historii weteranów-przewodników i na koniec, kto będzie miał ochotę, może postrzelać na strzelnicy z dowolnego rodzaju broni używanej w czasie konfliktów indochińskich. Po południu wracamy do Sajgonu, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 | Wyżywienie (B/ L/ —)

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko, skąd odlatujemy na absolutnie rajskie wyspy Con Dao. Po wylądowaniu meldujemy się w Saigon Con Dao Resort i jedziemy na wycieczkę do byłych więzień dla przeciwników politycznych.

Andrzej opisuje to w swojej książce:

Symbolem wyspy stają się tzw. klatki tygrysie – cele o powierzchni 5 metrów kwadratowych, w których Francuzi, a potem rząd sajgoński przetrzymuje nawet po kilkunastu więźniów. Przechodzą mnie ciarki po plecach, gdy przez kraty spoglądam z góry na klatki i resztki metalowych dybów.

 

Tu poznamy historię francuskiego kolonializmu w Wietnamie, a także dalsze losy wietnamskich łagrów. Od lat 80-tych XIX w do 1991 roku na wyspach były obozy dla przeciwników politycznych: początkowo Francuzów, potem rządu w Sajgonie, a na koniec komunistów. Po wycieczce jedziemy na owoce morza w jednej z restauracji w stolicy Wysp. Nocleg w resorcie.

Dzień 5 | Wyżywienie (B/ L/ —)

Po śniadaniu wypływamy motorówką w morze i dajemy się oczarować zupełnie innemu, magicznemu światu. Nurkujemy podziwiając spektakularne koralowce. Wracamy na ląd na obiad, by po nim – w zależności o samopoczucia i nastroju – przejść w tryb błogiego relaksu na plaży lub, dla spragnionych dalszej aktywności fizycznej, uciec i zagłębić się w pociągający teren wyspy. Wieczorem idziemy na kolację w miasteczku. Nocleg w resorcie.

pin

Dzień 6 | Wyżywienie (B/–/–)

Po śniadaniu mamy chwilkę wolnego czasu, a następnie wymeldowujemy się z hotelu i jedziemy na lotnisko, skąd przez Saigon lecimy do Danang. Na lotnisku w Danang dołączy do nas miejscowy przewodnik, z nim pojedziemy do hotelu w Hoi An.

Po zameldowaniu zwiedzamy starówkę miasta. Hoi An to perła kolonialnego Wietnamu i jednocześnie największe zagęszczenie zakładów krawieckich w kraju. Hoi An to shopping, ale też dla wielu najlepszy street food w Wietnamie.

Zanurzamy się w miasto, a kulminacją będzie przystanek pod popiersiem Kazimierza Kwiatkowskiego, naszego rodaka, konserwatora zabytków, który w latach 80-tych ocalił starówkę od wyburzenia. Jeśli ktoś będzie miał ochotę – na rowerach skoczymy na China Beach – plaży, gdzie w czasie II Wojny Indochińskiej odpoczywali amerykańscy żołnierze. Popróbujemy różnych dań na rynku głównym. Śpimy w Hoi An.

pin

Dzień 7 | Wyżywienie (B/ —/ D)

Po śniadaniu jedziemy do Hue, cesarskiej stolicy Wietnamu; wietnamskiego Krakowa. Odwiedzamy mauzolea cesarzy Tu Duc’a oraz Khai Dinh’a. Po obiedzie w centrum miasta, wsiadamy na łódkę na Rzece Perfumowej i kierujemy się do wspaniałej pagody Thien Mu. Wracamy na ląd i zwiedzamy cytadelę w Hue. Nocleg w Hue.


Dzień 8 | Wyżywienie (B/ –/–)

Po śniadaniu lecimy do stolicy Wietnamu – Hanoi. Z lotniska jedziemy prosto do centrum Hanoi, zjemy obiad z zupą Pho w roli głównej. Po południu objedziemy zabytkową starówkę na rikszach i posmakujemy “kawy jajecznej” w Giang Coffe Shop.

Na koniec tego dnia czeka nas wyjątkowy masaż z beczkami (tradycyjny masaż północno-wietnamski), a także wizyta w spa: kąpiele ziołowe w beczkach, jacuzzi, sauna… Zwieńczeniem ekscytującego dnia będzie kolacja w „wiosce wężowej”, gdzie spróbujemy miejscowego delikatesu – kobry królewskiej. Śpimy w Hanoi.

Dzień 9 | Wyżywienie (B/ L/ D)

Po śniadaniu jedziemy do Mauzoleum Ho Chi Minha. Zwiedzimy także jego dom na palach, Pagodę Na Jednym Słupie, po czym ruszamy do Świątyni Literatury – najstarszego wietnamskiego uniwersytetu. Po obiedzie odwiedzimy najstarszą świątynię w Hanoi – położoną na Jeziorze Zachodnim pagodę Tran Quoc, a także obejdziemy Jezioro Hoan Kiem zaglądając do Pagody Ngoc Son.

pin

Na starówce będzie można kupić pamiątki i zjeść kolację przed długą podróżą. Wieczorem wsiądziemy do pociągu do Lao Cai na chińskiej granicy. Czeka nas noc w kuszetkach. Czy to nie brzmi jak przygoda?!

Dzień 10 | Wyżywienie (B/ L/ D)

Przyjedziemy do Lao Cai wcześnie rano. Odbierze nas lokalny przewodnik i ugości na śniadaniu. Później autobusem pojedziemy przez monumentalne góry do odległego o 35 kilometrów Sa Pa – byłego francuskiego uzdrowiska, położonego na 1560 metrach n.p.m. Po zameldowaniu w hotelu odwiedzimy malowniczą wioskę Lao Chai, zamieszkałą przez Czarnych Hmongów – wyjątkową grupę etniczną, zamieszkującą górzyste regiony Azji Południowo-Wschodniej.

pin

Po drodze będziemy mogli podziwiać dolinę Muong Hoa, a także malownicze, tarasowe pola ryżowe. Piechotą przejdziemy do wsi Ta Van, w której mieszka lud Zay. W obu wsiach będziemy mogli zobaczyć, jak na co dzień żyją górskie plemiona. Obiad zjemy w agroturystyce Ta Van, a później ruszymy do doliny Cat Cat, również zamieszkałej przez Hmongów.

Cat Cat to rolnicza wspólnota powstała w XIX wieku, która żyje tak, jakby czas się tutaj zatrzymał. Kolację zjemy w Sa Pa, gdzie zostajemy na nocleg.

Dzień 11 | Wyżywienie (B/ L/ D)

Po śniadaniu odwiedzimy jeden z fantastycznych góralskich targów w Bac Ha, Coc Ly, Cao Son, Lung Khau Nhin lub Can Cau, w zależności od tego, gdzie tego dnia będą handlować miejscowe plemiona. Feerie kolorów, wyjątkowość strojów i zachowania lokalnej ludności to raj dla fotografów, warto więc zanurzyć się w tłum. Obiad zjemy już “na dole” w Lao Cai, gdzie wieczorem wsiądziemy do pociągu do Hanoi.

Dzień 12 | Wyżywienie (B/ BRUNCH/–)

Dotrzemy do Hanoi wcześnie rano. Zjemy śniadanie i od razu ruszamy dalej, do zapierającej dech w piersiach Zatoki Ha Long – wizytówki Wietnamu i najbardziej znanego miejsca w kraju.

To tutaj z Zatoki Tonkińskiej wyrasta ponad 2000 spektakularnych skał i klifów. Meldujemy się na statku, każdy trafia do swojej kabiny i zaczynamy rejs w kierunku Długiej Zatoki Bai Tu. Mijamy po drodze miasteczka Hon Gai I Cam Pha, lagunę Oan, Głowę Potwora Mat Quy i pływającą wioskę rybacką Vung Vieng.

Po południu czas na pływanie kajakiem. Wieczorem, z górnego pokładu, będziemy obserwować bajkowy zachód słońca, a gdy się ściemni – łowić święcące w nocy kalmary.

Dzień 13 | Wyżywienie (B/ BRUNCH/–)

Po śniadaniu, małymi łódkami płyniemy na jedną z wysp, by zwiedzić wyjątkową jaskinię. Zanim pożegnamy się z Zatoką Ha Long i załogą, na statku zjemy jeszcze brunch. Potem jedziemy prosto na lotnisko Noi Bai w Hanoi, gdzie po północy wsiadamy do samolotu i wracamy do Polski.

Dzień 14 | Wyżywienie:  (–/–/–)

Przesiadka na jednym z europejskich lotnisk i powrót do Warszawy.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze
 • zakwaterowanie w hotelach ***/****
 • transport na miejscu (loty wewnętrzne, autobusy, łodzie, pociągi)
 • wyżywienie zgodnie z planem (B - breakfast/śniadanie L - lunch/obiad D - dinner/kolacja), bez napojów
 • wodę mineralną w środkach transportu
 • ubezpieczenie
 • przewodnika, Andrzeja Mellera
 • lokalnych przewodników
 • bilety wstępu
 • wyprawę łodzią na nurkowanie przy wyspach Con Dao (w tym: sprzęt i instruktora)
 • wycieczkę rikszami po Hanoi
 • SPA w Hanoi
 • rejs statkiem po zatoce Halong (zakwaterowanie w kabinach) wraz z cateringiem
 • rejs łódką do jaskini na zatoce Halong

Cena nie zawiera

 • wizy wietnamskiej (służymy pomocą przy jej wyrabianiu)

Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne, z okresem ważności również uzależnionym od rodzaju wizy. O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju. Możliwe jest otrzymanie jej na granicy państwa po uprzednim uzyskaniu promesy, którą oferują biura podróży i agencje turystyczne. Możliwe to jest również w wyjątkowych losowych przypadkach (choroba, śmierć członka rodziny).

Istnieje możliwość ubiegania się o wizę do Wietnamu za pośrednictwem Internetu (tzw. e-wiza), w ramach mającego trwać do pierwszych miesięcy 2019 r. pilotażowego programu elektronicznego systemu wizowego. Pozwolenie na pobyt wystawia Urząd Kontroli Ruchu Granicznego na przejściu granicznym. Może ono zostać cofnięte lub jego termin ważności może zostać skrócony w razie naruszenia prawa lub niezgodności faktycznego celu pobytu z deklarowanym.

Wietnam formalnie akceptuje polskie paszporty tymczasowe, jednak sporadycznie zdarzają się trudności z wjazdem na podstawie takich dokumentów.

Wietnam jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Nie odnotowuje się tu ataków terrorystycznych czy zbrojnych napaści. W Hanoi i Ho Chi Minh City oprócz kradzieży kieszonkowych, które są plagą centrów handlowych i kradzieży "na wyrwę" (wyszarpywanie torebek przez motocyklistów), przypadki innych przestępstw pospolitych należą do rzadkości. Zagrożeniem może być chaotyczny i intensywny ruch pojazdów jednośladowych dla osób korzystających z takiego środka transportu oraz dla pieszych. Na drogach, w szczególności poza miastem, dochodzi do wielu wypadków, także śmiertelnych.

Tak jak w przypadku każdej podróży zagranicznej, sugerowane jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej obejmującej okres pobytu w Wietnamie, pokrywającej koszty leczenia i transportu medycznego. Należy się upewnić, czy obejmuje ona Wietnam oraz czy firma ubezpieczeniowa ma na tym terenie agenta, który w razie potrzeby załatwi wszystkie formalności.

Najnowsze dane epidemiologiczne mówią o ryzyku zarażenia dengą, wścieklizną oraz grypą typu A. W całym kraju szerzy się tzw. choroba rąk, stóp i ust, groźna zwłaszcza dla dzieci. WHO zaleca szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, boreliozie (encefalitis) i tężcowi. Osoby przybywające z krajów zagrożonych epidemiologicznie mają obowiązek poddania się kontroli oraz muszą wypełnić formularze zdrowotne na przejściu granicznym. Ponadto dzieci powyżej 1 roku przybywające z terenów zagrożonych żółtaczką oraz osoby przybywające z terenów zagrożonych epidemiami muszą przedstawić świadectwa szczepień. Poziom opieki medycznej w Wietnamie odbiega od standardów europejskich. W dużych miastach (Ho Chi Minh, Hanoi) czynne są prywatne kliniki medyczne, w których poziom usług jest na zdecydowanie wyższym poziomie, lecz koszt pobytu w nich jest bardzo wysoki. Za konsultację medyczną trzeba zapłacić ok. 80 USD. W związku z tym zaleca się wykupienie ubezpieczenia, które pokryje koszty usług medycznych.

Cudzoziemcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których obowiązują ograniczenia ruchu turystycznego. W Wietnamie turysta może zamieszkać w hotelu lub pensjonacie - cena za nocleg w Hanoi zaczyna się od 15 USD. Podróżować można drogą lotniczą, koleją (podróż z Hanoi do miasta Ho Chi Minh zajmuje ok. 30 godzin) lub komunikacją drogową (minibusy, autobusy). Można również wynająć samochód lub motocykl. W miastach panuje intensywny ruch uliczny (najliczniejsze są motocykle). Jazda odbywa się na granicy bezpieczeństwa dlatego szczególną ostrożność należy zachować przy kierowaniu pojazdem lub przy przechodzeniu przez jezdnię.

Władze wietnamskie nie uznają polskiego prawa jazdy, a możliwość posługiwania się międzynarodowym prawem jazdy przez obcokrajowców w praktyce jest problematyczna. Możliwe jest uzyskanie wietnamskiego prawa jazdy na podstawie polskiego w przypadku rezydentów. W Wietnamie obowiązuje ruch prawostronny. Ze względu na duże natężenie ruchu oraz zdecydowaną przewagę w nim motocykli i skuterów należy wziąć pod uwagę iż prędkość podróżna na większości odcinków dróg nie przekroczy 30 -40 km/h. Na drogach szybkiego ruchu i autostradach obowiązują opłaty.

Ograniczenia celne nie odbiegają od norm ogólnie przyjętych w innych krajach - nie podlegają ocleniu rzeczy przeznaczone do użytku osobistego w ilościach nie wskazujących na przeznaczenie handlowe. Przedmioty o większej wartości, a także gotówkę powyżej 5.000 USD należy zgłosić w deklaracji celnej. Przy przekraczaniu granicy Wietnamu trzeba wypełnić druk deklaracji celnej, którego kopię należy okazać podczas wyjazdu.

Kary za złamanie prawa są bardzo surowe. Za posiadanie czy rozprowadzanie narkotyków grozi nawet kara śmierci. (Dla przykładu za posiadanie heroiny w ilościach: do 100 g - kara wieloletniego więzienia, powyżej 100 g - nawet kara dożywotniego więzienia lub kara śmierci). Obowiązuje zakaz wywozu różnych dóbr kultury czy przedmiotów antycznych (ponad 100-letnich), należy więc przed zakupem upewnić się, czy dana rzecz nie znajduje się na liście towarów objętych takim zakazem.

Dni wolne od pracy to: 1 stycznia, 30 kwietnia - Dzień Wyzwolenia Sajgonu, 1 maja - Święto Pracy, 2 września - Święto Narodowe. Nowy Rok Księżycowy Tet obchodzony jest w styczniu lub lutym, w zależności od kalendarza księżycowego; czas wolny od pracy rozpoczyna się w ostatnim dniu starego roku i trwa przez kolejne trzy dni księżycowego Nowego Roku. W okresie świąt noworocznych nieczynnych jest większość sklepów, punktów usługowych i restauracji

 • Cudzoziemiec przebywający w Wietnamie musi dokonać meldunku na policji (obowiązek ten realizowany jest przez osobę lub instytucję kwaterującą).
 • Różnica czasu między Wietnamem a Polską to +6 godzin w czasie zimowym, +5 godzin w czasie letnim (w Wietnamie nie ma zmiany czasu z zimowego na letni).
 • Dotychczas nie wszyscy polscy operatorzy komórkowi podpisali umowy roamingowe z Wietnamem. Przed wyjazdem należy upewnić się u swojego operatora czy połączenie będzie możliwe na terenie SRW. Telefon na kartę może być użyty w Wietnamie po wykupieniu karty miejscowego operatora (wykupienie karty pre-paid wymaga zarejestrowania na podstawie paszportu). W takiej sytuacji połączenia z Polską realizowane są bez przeszkód. Minimalna opłata 100 tys. VND wystarcza na ok. 40 minut rozmów lokalnych. Internet w telefonach komórkowych to koszt ok. 70 tys. VND za 500 MB (w zależności od aktualnej taryfy i promocji operatora) przesyłu danych w standardzie 3G. Można wykupić taką usługę w ramach kart pre-paid. Obecnie żadna z wietnamskich sieci komórkowych nie obsługuje internetu mobilnego w standardzie 4G.
 • Obowiązuje zakaz skupowania walut przez kantory. Legalna wymiana pieniędzy możliwa jest w bankach, hotelach i na lotniskach.
 • Godziny pracy urzędów państwowych: od 8.00 do 17.00, z godzinną przerwą w przedziale czasowym od 11.00 do 14.00.
 • W małych miejscowościach mogą wystąpić problemy z zaopatrzeniem w artykuły spożywcze i środki higieniczne. Sklepy czynne są przeważnie do godz. 20.00. W większości z nich cena podlega negocjacji.
 • W miejscach atrakcyjnych turystycznie jest dużo hoteli, a ich standard jest zróżnicowany. Ceny wahają się od 15 do 300 USD i więcej za dobę.
 • Należy uważać na posiłki w ulicznych jadłodajniach (wątpliwości budzą warunki sanitarno-higieniczne).
 • Koszt przejazdu z lotniska Noi Bai do centrum Hanoi nie powinien przekroczyć równowartości 20 USD. Popularnym sposobem poruszania się po miastach jest jazda na motocyklu z miejscowym kierowcą. Koszt przejazdu w granicach Hanoi nie powinien przekroczyć 50 tys. VND, jednak cenę zawsze należy uzgodnić przed jazdą. Ze względu na charakter ruchu ulicznego, nie jest to zalecany sposób przemieszczania się, bezpieczniejsze i wygodniejsze jest korzystanie z taksówek (należy jednak zwrócić uwagę, czy mają zainstalowany taksometr i należą do popularnych korporacji).
 • Najlepsza pora na zwiedzanie Wietnamu to jesień i wiosna. Latem temperatura przekracza 40 st. C. Uciążliwości związane z upałem dodatkowo są potęgowane przez wysoką wilgotność. Szczyt pory deszczowej przypada w sierpniu. W okresie tym jest największe prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi, które w rejonach górskich są bardzo niebezpieczne. Zimą w północnych regionach kraju temperatura spada do ok. 10 st. C, występują również częste opady deszczu.
 • W Wietnamie działa bardzo duża liczba wyspecjalizowanych biur podróży i agencji turystycznych, które z łatwością dopasowują swoją ofertę do wymagań klienta, lecz standard tych usług może być zróżnicowany i niekoniecznie odzwierciedlony w cenie. Oferowane usługi mogą wymagać posiadania przez ww. podmioty stosownych zezwoleń wydanych przez wietnamskie władze.
 • Prąd w gniazdkach elektrycznych ma następujące parametry: 220 V/50Hz, jest wiec zbliżony do standardów obowiązujących w UE (230 V/50Hz). Gniazdka zazwyczaj mają możliwość obsługi wtyczek europejskich (typ „C” takich jak w Polsce) oraz jednocześnie amerykańskich (typ „A”). Sieć energetyczna często nie zapewnia stabilnego napięcia, co może sporadycznie powodować uszkodzenia niektórych wrażliwych urządzeń elektronicznych.

Zarezerwuj miejsce

Chcesz dołączyć do naszej wyprawy? Tutaj możesz się zapisać i poznać szczegóły! Jeżeli masz pytania – zespół goforworld.com jest do twojej dyspozycji.

Aby wysłać wiadomość, zapoznaj się z Informacją RODO
Uzupełnij formularz lub napisz na adres: biuro@goforworld.com

Zapisz się

Zarezerwuj miejsce

Chcesz dołączyć do naszej wyprawy? Tutaj możesz się zapisać i poznać szczegóły! Jeżeli masz pytania – zespół goforworld.com jest do twojej dyspozycji.

Aby wysłać wiadomość, zapoznaj się z Informacją RODO
Uzupełnij formularz lub napisz na adres: biuro@goforworld.com

Pozostałe podróże

zobacz wszystkie

KOLUMBIA 🇨🇴

 • Kierunek: Kolumbia
 • Czas: 14 dni
 • Kiedy: Od 14 do 27 lutego 2019

Ruszamy w podróż pachnącą kawą i dziką przyrodą! Zapomnijmy o zimie – w lutym 2019 będziemy w Kolumbii!

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 20 900 PLN

Więcej informacji >