Nepal | HIMALAJE

 • Kierunek: Nepal
 • Czas: 15 dni
 • Kiedy: Od 08 do 22 kwietnia 2017

Nepal wymaga uwagi, pokory, pasji. Już raz mieliśmy okazję go poznawać, ale jedna podróż to za mało. Dlatego teraz ruszamy w dłuższą podróż. Piętnaście dni u stóp Himalajów, to będzie wielka przygoda, mnóstwo wrażeń i obcowania z górami, zabytkami i pięknem przyrody. Ruszamy?

DZIEŃ 1 – 08.04

Wylot z Polski. Przesiadka i nocleg w Dubaju.

DZIEŃ 2 – 09.04

Przylot do Kathmandu. Wycieczka do położonej na wzgórzu stupy Swayambunath.

#Swayambunath #Kathmandu #Nepal #Buddhism #Buddha #beautifulplace

A photo posted by Ichelle (@ichellevdooren) on

DZIEŃ 3 – 10.04

Po śniadaniu zwiedzanie zabytkowej części  Kathmandu (pałac królewski, Durbar Square). Później przejazd do największej w Nepalu stupy Bodnath i spacer do najważniejszej świątyni sziwaickiej Pashupatinath, u stóp której odbywają się nepalskie pogrzeby.

#LastMoment in #Bodnath #Kathmandu … ✨🙏🏻

A photo posted by Annabelle Petit (@annabelle___petit) on

Nocleg w Kathmandu.

DZIEŃ 4 – 11.04

Przelot do położonego nad jeziorem Phewa miasta Pokhara.  Czeka nas tam przejażdżka łódką po jeziorze.

Nocleg w Pokharze.

DZIEŃ 5 – 12.04

Przejazd do wioski Nayapul, skąd rozpoczniemy nasz 3-dniowy trekking.  Z początku będzie to łatwa wędrówka, ale po lunchu czeka nas mozolne podejście stromymi kamiennymi schodami do wioski Ulleri.

Nocleg w lodży w Ulleri.

DZIEŃ 6 – 13.04

Wędrówka przez bujny las rododendronowy do położonej na przełęczy wsi Gorepani.

Nocleg w lodży w Gorepani.

Heavy duty transportation #Nepal #gorepanipoonhilltrek #gorepani #travelphotography #trekking

A photo posted by Jing (@jinglevart) on

DZIEŃ 7 – 14.04

Wczesna pobudka, ale warto, bo przed nami wejście przed wschodem słońca na wzgórze Poon Hill, jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Himalajach. Przy dobrej pogodzie można tam podziwiać masyw Annapurny i Dhaulagiri w promieniach wschodzącego słońca.

When you're ever tired of Nepal, you're tired of life 🚩 #BestofNepal #poonhill #trekking #amazingview 👀

A photo posted by Lauranne Bonhomme (@bonnefemme_) on

Po śniadaniu długie zejście na dno doliny Kali Gandaki.  Dla chętnych możliwość kąpieli w gorących źródłach.

Nocleg w lodży w Tatopani.

DZIEŃ 8 – 15.04

Powrót jeepem lub autobusem (przez Beni) do Pokhary. Później wycieczka rowerowa wzdłuż brzegu jeziora.

Nocleg w Pokharze.

DZIEŃ 9 – 16.04

Po śniadaniu przejazd nad rzekę Trisuli na punkt startowy raftingu, a następnie spływ rzeką. Po dniu pełnym emocji nocleg w namiotach na brzegu.

DZIEŃ 10 – 17.04

Dalszy ciąg raftingu. Czeka nas przejazd do położonego na południu Nepalu Parku Narodowego Chitwan.

Nocleg w hotelu przy granicy parku.

DZIEŃ 11 – 18.04

Wycieczka łódką po rzece Rapti, gdzie żyją krokodyle. Będziemy obserwować ptaki, wędrować przez dżunglę, a na koniec złożymy wizytę na farmie słoni.

Wieczorem zobaczymy program kulturalny w wykonaniu tancerzy z plemienia Tharu.

Chitwan beauty.🌅 #nepal #chitwannationalpark #chitwan #adventure #travel #river #boat #sunsets #natgeo

A photo posted by keepabear (@keepabear) on

Nocleg w hotelu przy granicy parku.

DZIEŃ 12 – 19.04

To będzie wyjątkowy dzień! Tu po wczesnym śniadaniu czeka nas poranne jeep safari po parku i podglądanie kąpieli słoni.

Means of transport 🐘 #elephantride #chitwan #nepal #elephant #jungleride

A photo posted by Carmen (@liverdream) on

Później wrócimy na noc do Kathmandu.

DZIEŃ 13 – 20.04

Ten dzień to moment na zwiedzanie zabytków pozostałych królewskich miast w dolinie Kathmandu: Patanu i Bhaktapuru.

Nocleg w Kathmandu.

DZIEŃ 14 – 21.04

Wycieczka do Nagarkotu punktu widokowego, z którego widać panoramę Himalajów z Mount Everestem.  Dla chętnych fakultatywnie przelot samolotem wzdłuż Himalajów w stronę Mount Everestu. Po południu wyjazd na lotnisko i wylot z Kathmandui.

Sungguh besar indah karya Mu Tuhan!! #nagarkot #nepal #annapurnacircuit #indonesiaexpeditions

A photo posted by rina anwar (@mincurina) on

DZIEŃ 15 – 22.04

Powrót do Polski.

Cena zawiera

 • Bilety lotnicze
 • Zakwaterowanie ** | *** ze śniadaniami
 • Transport na miejscu {w tym przelot z Kathmandu do Pokhary)
 • Opiekę przewodnika
 • Wizę
 • Ubezpieczenie
 • Rafting
 • Wyżywienie podczas raftingu oraz pobytu w Parku Narodowym Chitwan
 • Zezwolenia na trekking
 • Tragarzy podczas trekkingu
 • Opiekę przewodnika nepalskiego podczas trekkingu

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia (poza wymienionym powyżej) ok 150 USD
 • Wstępów do zwiedzanych obiektów - ok. 45 USD

Obywateli RP obejmuje obowiązek wizowy. Wizę można uzyskać w Ambasadzie Nepalu (najbliższa znajduje się w Berlinie) jak również na lotnisku w Katmandu oraz w następujących punktach granicznych: Kakarvitta, Jhapa (Nepal Wschodni); Birgunj, Parsa (Nepal Środkowy); Kodari, Sindhupalchowk (Pogranicze Północne); Belahia, Bhairahawa (Rupan-dehi, Nepal Za-chodni); Jamunaha, Nepal-gunj (Banke, Nepal Środkowo-Zachodni); Mohana, Dhangadhi (Kailali, (Kanchanpur, Daleki Nepal Zachodni); Gadda Chauki, Mahendranagar. Jest ona płatna.

Informacje o aktualnej procedurze wizowej opublikowano na stronie Ambasady Nepalu w Berlinie, która obejmuje swoją akredytacją również Polskę (Sekcja SERVICES na stronie: www.nepalembassy-germany.com)

Za pobyt w Nepalu bez ważnej wizy grozi kara grzywny lub więzienia.

Uwaga: Turyści planujący wyprawy trekkingowe muszą uzyskać oprócz wizy, specjalne zezwolenie władz nepalskich na pobyt w wyznaczonych obszarach górskich. Udzielane są biurom turystycznym lub osobom prywatnym.

Obowiązuje przy pobytach powyżej 120 dni.

Sytuacja wewnętrzna w Nepalu pozostaje napięta.

Problemem pozostaje pospolita przestępczość. W całym kraju należy liczyć się z nagłymi wybuchami niepokojów społecznych i zamieszek ulicznych oraz strajkami generalnymi, podczas których dochodzi do starć pomiędzy zwolennikami poszczególnych sił politycznych i które skutecznie paraliżują życie codzienne.

Kierowcy powinni mieć wykupioną polisę ubezpieczenia komunikacyjnego. Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych są uznawane tylko, gdy towarzystwa te są reprezentowane przez miejscowych agentów. Na czas chodzenia po szlakach górskich należy zaopatrzyć się w polisę ubezpieczeniową ważną na pułap po jakim będziemy się poruszać. Przy zaistnieniu potrzeby ewakuacji ze szlaków górskich, należy mieć świadomość, że godzina lotu helikoptera wynosi od 1,5 do 2,5 tys. USD.

Nosiciele wirusa HIV mają zakaz wjazdu na terytorium Nepalu. Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, jednak zalecane jest wcześniejsze zaszczepienie się przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzka stacją sanitarno - epidemiologiczną. Koszty pobytu w szpitalach państwowych są niewielkie, a w prywatnych klinikach wynoszą od 35 do 40 USD za dobę. Celem uniknięcia ew. problemów zdrowotnych należy spożywać wyłącznie napoje z fabrycznie zamkniętych pojemników i unikać żywienia się w lokalach gastronomicznych niskiej kategorii.

Oficjalne ograniczenia w swobodzie podróżowania dotyczą rejonów przygranicznych.

Jeśli celem pobytu w Nepalu jest trekking górski zaleca się: korzystanie z usług renomowanych biur podróży, korzystanie z usług doświadczonych przewodników, pozostawanie na utartych szlakach i poruszanie się w grupach. Należy mieć na uwadze, że znaczne obszary Nepalu pozostają poza zasięgiem jakiejkolwiek łączności (telefonicznej lub internetowej) i podczas trekkingu należy liczyć się z kilkudniowymi przerwami w możliwościach kontaktu ze światem. Należy mieć na uwadze, że czas pokonywania tras górski zazwyczaj zajmuje więcej czasu aniżeli wskazany przez przewodnika lub biuro turystyczne. Władze Nepalu wprowadziły dla osób pokonujących szlaki górskie system zwany Trekker’s Information Management System (TIMS). Wszystkie osoby udające się na piesze wycieczki po szlakach górski mają obowiązek zaopatrzenia się w kartę TIMS. Karty te wydawane są przez autoryzowane firmy trekkingowi, przez Związek Agencji Trekkingowy Nepalu w Katmandu i Pokharze (TAAN) oraz w biurach Nepalskiej Organizacji Turystycznej (NTB). Koszt uzyskania karty to ok. 10 USD dla członków wypraw grupowych i ok. 20 USD dla osób indywidualnych. Opłata uwzględnia jedna wyprawę. Karty umożliwiają lokalizację jej posiadacza na wypadek zaistnienia takiej potrzeby. Zaleca się korzystanie z usług wyłącznie licencjonowanych znanych agencji trekkingowych i usług ich przewodników. Należy się zawsze upewnić, że agencja z której korzystamy zaopatrzyła nas w kartę TIMS. Zawsze warto zostawić rodzinie lub znajomym plan swojej marszruty, jak również zadbać o poinformowanie o wszelkich zmian wprowadzonych do niej. Warto marszrutę przesłać do Ambasady RP w New Delhi lub w języku angielskim do Konsulatu RP w Katmandu.

Turyści zmotoryzowani powinni legitymować się międzynarodowym prawem jazdy. Z uwagi na specyfikę lokalnego ruchu drogowego (ruch lewostronny, powszechne nieprzestrzeganie przepisów, fatalny stan dróg) zleca się powstrzymanie od samodzielnego prowadzenia pojazdów. Z uwagi na liczne wypadki drogowe należy unikać podróżowania nocą dalekobieżnymi autobusami.

Nie ma restrykcji celnych, które odbiegałyby od powszechnie przyjętych standardów. W Nepalu nie ma możliwości odzyskania podatku VAT.

Za przemyt narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

UWAGA: mając na uwadze zjawisko wprowadzania w Nepalu do obiegu fałszywych banknotów o nominałach 1000 i 500 rupii indyjskich, posiadanie takich banknotów jest nielegalne w tym kraju

 • Walutę można wymieniać w oficjalnych punktach. Mając dowód wymiany można zwrócić rupie nepalskie i odzyskać walutę.
 • W Nepalu są wymienialne rupie indyjskie, niemniej do wymiany nie są przyjmowane banknoty o nominałach 1000 i 500 rupii.
 • Turyści uprawiający wędrówki górskie ponoszą opłaty. Uprawianie turystyki górskiej w niektórych rejonach wymaga wcześniejszej zgody Departamentu Imigracji i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Nepalu.
 • Pomiędzy czerwcem i wrześniem w Nepalu jest pora monsunowa. Obfite opady deszczu mogą prowadzić do osunięć zboczy górskich, do powodzi, zniszczenia lub zablokowania szlaków komunikacji lądowej lub odciąć niektóre regiony od reszty kraju.
 • Nepal leży w strefie aktywności sejsmicznej.
 • Dniem wolnym od pracy w Nepalu jest sobota. Niedziela jest normalnym dniem pracy.

Zarezerwuj miejsce

Chcesz dołączyć do naszej wyprawy? Tutaj możesz się zapisać i poznać szczegóły! Jeżeli masz pytania – zespół goforworld.com jest do twojej dyspozycji.

Uzupełnij formularz lub napisz na adres
biuro@goforworld.com

Pozostałe podróże

zobacz wszystkie

Chile & Argentyna | WINO

 • Kierunek: Chile
 • Czas: 10 dni
 • Kiedy: Od 28 kwietnia do 07 maja 2017

Podróżowanie za smakiem to najcudowniejszy pomysł dla każdego obieżyświata. Nic nie pozwala poznać kultury lepiej niż przez kosztowanie lokalnych specjałów. Chile i Argentyna słyną na cały świat (poza mięsem:)) z doskonałego wina.

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 17 500 PLN

Więcej informacji >

Hiszpania | Majówka na korcie

 • Kierunek: Hiszpania
 • Czas: 8 dni
 • Kiedy: Od 29 kwietnia do 06 maja 2017

Zabieramy was w podróż, podczas której w przepięknym kompleksie sportowym i najlepszych warunkach będziecie mogli grać w tenisa, pod okiem znakomitych instruktorów. Gotowi na taką rozgrywkę?

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 7 500 PLN

Więcej informacji >