Japonia | ZAKOŃCZONA

 • Kierunek: Japonia
 • Czas: 12 dni
 • Kiedy: Od 17 do 28 marca 2018

Japonia zachwyca za każdym razem tak samo! Wracamy tam wiosną, z wielką tęsknotą i emocją. Przed nami wspaniała wyprawa pełna smaków, widoków, których nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie. I do tego kwitnące wiśnie! To będzie cudna wiosna. 

DZIEŃ 1 – 17.03

Lecimy do Tokio przez jeden z europejskich portów lotniczych. Czeka nas długa podróż, ale cel warty jest każdej godziny.

DZIEŃ 2, 3 i 4 – 18.03 – 20.03

W Tokio będziemy tuż przed południem. Zakwaterujemy się w hotelu i odetchniemy chwilę. Kiedy tylko nabierzemy sił, zaczynamy!

Co nas czeka przez kolejne trzy dni w Tokio?

• DZIELNICA ASAKUSA

Zwiedzimy najstarszą dzielnicę Tokio. Znajdziemy tu kompleks świątyń́, m.in. buddyjską Sensoji oraz chram sintoistyczny Asakusa Jinga. Otoczy nas klimat mistycyzmu i wspaniałej tradycji.

• DZIELNICA GINZA

Skupisko galerii, teatrów, sklepów. Ginza była pierwszą w Japonii dzielnicą handlową, w której pojawiły się renomowane domy towarowe, ekskluzywne sklepy odzieżowe i jubilerskie oraz najlepsze kawiarnie i restauracje. Na powierzchni jest za mało miejsca, by to wszystko pomieścić, dlatego mnóstwo butików i kawiarni znajdziemy w podziemnych pasażach handlowych.

• DZIELNICA SHINJUKU

Dzielnica drapaczy chmur. Wjedziemy na 45. piętro tokijskiego ratusza, aby obserwować niesamowitą panoramę miasta! Tokyo Metropolitian Government Building zaprojektował Kenzo Tange. Inspiracją dla niego stała się Katedra Notre Dame… Dwie wieże wysokie na prawie 250 m i 48 pięter.

• DZIELNICA „CZERWONYCH LATARNI”

Przed nami słynne centrum rozrywki i dzielnica czerwonych latarni – Kabukicho. Na podróżników czekają kluby, restauracje, hotele i… nieco rozpusty. Salony masażu erotycznego i sklepy z gadżetami wciąż są kontrolowane przez japońską mafię. Tutaj życie kwitnie głównie w nocy…

• MEIJI JINGU i HARAJUKU

Wielka gratka dla wielbicieli Cosplay i miejsce spotkań́ najbarwniejszych młodzieżowych subkultur współczesnej Japonii.

• ORIENTAL BAZAR

Królestwo japońskiego rękodzieła w całkiem przystępnych cenach.

• DZIELNICA SHIBUYA

Najmodniejsza dzielnica współczesnego Tokio. To właśnie tutaj znajduje się najbardziej ruchliwe i najczęściej fotografowane skrzyżowanie w mieście!

Po Tokio będziemy poruszać się głównie metrem lub koleją. To miasto was zachwyci, jesteśmy tego pewni.

DZIEŃ 5 i 6 – 21.03 – 22.03

Opuszczamy stolicę i ruszamy pociągiem do Kioto, które nazywane jest miastem tysiąca zabytków i ośrodkiem kulturowym kraju.

Co zobaczymy przez dwa dni?

• FUSHIMI INARI

Świątynia Tysiąca Bram Tori, najsłynniejsza w Japonii.

• DZIELNICA HIGASHIYAMA

Dzielnica, którą nazywa się „Kioto w miniaturze”. Najpierw coś zaskakującego – świątynia Kyomizu-dera, która ma stanowić dla podróżnika ponowne, duchowe narodziny. Ruch odbywa się tutaj w całkowitych ciemnościach, a zwiedzający muszą iść do przodu w wąskim, krętym korytarzu, gdzie jedynym przewodnikiem jest sznur zrobiony z olbrzymich, buddyjskich korali. Celem wędrówki jest naświetlony kamień, który powinno się przekręcić, wypowiadając życzenie.

• GION

Gion, czyli skupisko domów spotkań́, w których pracują Gejsze. Gion to stara dzielnica rozrywki w Kioto z licznymi teatrami, restauracjami i pijalniami herbaty. Jedno z ostatnich miejsc w Japonii, gdzie można zobaczyć prawdziwe gejsze!

• PONTOCHO

Dzielnica rozrywkowa, w której udało się zachować dawny styl domostw. Znajdują się tu bary, kluby karaoke, kluby z hostessami, herbaciarnie z gejszami. Chętni mogą przebrać się za gejszę i zrobić sobie zdjęcie!

• ZŁOTY PAWILON

Rekonstrukcja świątyni zen z 1955 roku. Wcześniej została spalona doszczętnie przez młodego mnicha, cierpiącego na zaburzenia psychiczne.

• ARASHIYAMA

Las bambusowy – niesamowite miejsce! Pamiętacie je z naszej wyprawy sprzed dwóch lat?

DZIEŃ 7 – 23.03

Porannym pociągiem pojedziemy do Hiroszimy.

Co zobaczymy w mieście?

• Plac Hiroshima Peace Memorial Park z pomnikiem i muzeum pokoju i pamięci. Zebrano tu wszelkie dokumenty opisujące zrzucenie bomby atomowej.

• Muzeum Pokoju  – poświęcone wydarzeniom II wojny światowej.

Post udostępniony przez @nw1aidedog

Nocleg w Hiroszimie.

DZIEŃ 8 – 24.03

Wyruszamy pociągiem do stacji promowej, a stamtąd płyniemy na wyspę Miyajima.

Jej symbolem jest wynurzająca się z wody shinoistyczna brama torii. Ponieważ na wyspie obowiązuje zakaz ścinania drzew, zachowały się tu dziewicze lasy. Królestwo przyrody! Później czeka nas długa droga – ruszamy do Nagano.

DZIEŃ 9 – 25.03

Dotrzemy do królestwa śnieżnych małp. To jedna z najbardziej legendarnych miejscówek w Japonii. Nie do się do naszych bohaterek dotrzeć inaczej niż na piechotę. Przygotujcie się na dwukilometrowy spacer, a później pracę z aparatem w ciekawych warunkach.

DZIEŃ 10 – 26.03

Późnym popołudniem wracamy pociągiem do Tokio.

DZIEŃ 11 – 27.03

Mamy wielką nadzieję, że uda nam się trafić na kwitnienie wiśni! Jeżeli tak, spędzimy dzień, podziwiając ten niesamowity widok.

OPCJONALNIE: Rano pojedziemy pociągiem do Kamakury, dawnej stolicy Japonii. Miejsce to Japończycy określają mianem „mini Kioto”. Zobaczymy wspaniałą Kōtoku-in, świątynię słynącą z posągu Wielkiego Buddy wykonanego z brązu, wysokiego na 13,35 m i ważącego 93 tony.

Na noc wrócimy do Tokio. Będzie czas na przygotowanie się do powrotu.

DZIEŃ 12 – 28.03

Wylatujemy do Polski.

Cena zawiera

 • Bilety lotnicze
 • Zakwaterowanie ** | ***
 • Przewodnika
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Niektórych biletów wstępu

Zniesiono obowiązek wizowy dla obywateli polskich przy wjazdach na teren Japonii do 90 dni pobytu, w celach: turystycznym, prywatnym, służbowym. Jeżeli obywatel polski udaje się do Japonii w innym celu np.: studiów, podjęcia pracy, zobowiązany jest do uzyskania wizy w japońskim urzędzie konsularnym w kraju zamieszkania. Nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Przy wjeździe do Japonii wszystkie osoby powyżej 16 roku życia poddawane są procedurze imigracyjnej, która polega na pobraniu odcisków palców, fotografii twarzy oraz rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym.
Odmowa poddania się tej procedurze uniemożliwi wjazd do tego kraju.
Przy wjeździe nie wymaga się biletu powrotnego albo środków na jego zakupienie, ale ich brak może mieć wpływ na decyzję o pozwoleniu na wjazd, podejmowaną przez urzędnika imigracyjnego, w przejściu granicznym.
Obywatele polscy nie mają formalnego obowiązku dysponowania określoną ilością pieniędzy na każdy dzień pobytu. Urzędnicy imigracyjni mogą poprosić o udokumentowanie posiadania środków finansowych i ocenić, czy są one wystarczające na pokrycie kosztów pobytu w Japonii, zgodnie z deklarowanym celem podróży. Cudzoziemcy, którzy nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi na cały okres pobytu, mogą być posądzeni o przyjazd w celach zarobkowych i urzędnik imigracyjny może nie wyrazić zgody na ich wjazd i pobyt na terytorium Japonii. Przy wjeździe bez wizy - do 90 dni - paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii. W przypadku wjazdu na podstawie wizy - odpowiednio dłużej - aby umożliwiał powrót do kraju jeszcze w okresie ważności paszportu. W ważnych sytuacjach losowych można przedłużyć pobyt w Japonii ponad 90 dni, pod warunkiem złożenia odpowiedniego wniosku w urzędzie imigracyjnym w Tokio, co najmniej 10 dni przed wygaśnięciem prawa pobytu.

Nie ma obowiązku meldunkowego dla Polaków przybywających do Japonii na okres do 90 dni.

Zagrożenie przestępczością jest znikome, rzadko zdarzają się rozboje, gwałty, kradzieże, morderstwa. Należy jednak zachować ostrożność w mało uczęszczanych miejscach w nocy oraz w dzielnicach rozrywki. Młode, atrakcyjne kobiety muszą być wyczulone na propozycję pracy w charakterze hostessy ( tzw. "pracodawcy" oczekują rozszerzonego zakresu usług). Należy pamiętać, że Japonia leży w strefie aktywnej sejsmicznie.

Polisy polskich firm ubezpieczeniowych z reguły nie są honorowane. Należy sprawdzić przed przyjazdem ( w biurze podróży lub firmie ubezpieczeniowej ), czy wykupione ubezpieczenie jest ważne w Japonii. Trzeba też uzyskać nazwę i numer telefonu miejscowego przedstawicielstwa firmy ubezpieczeniowej.

W Japonii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Nie wymaga się zaświadczeń o szczepieniach od osób przyjeżdżających do Japonii. Kwarantanną objęci są wyłącznie obywatele tych państw, które zostały uznane za zagrożone epidemią. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe ( np. układu krążenia) powinny wiedzieć, że zdarzają się tu zmiany ciśnienia nawet o kilkadziesiąt jednostek w ciągu dnia a latem jest tu wyjątkowo duszno i parno. Alergicy powinni mieć na uwadze koncentrację alergenów przez cały rok (pleśni, grzybów, pyłków kwitnących roślin ). Dlatego celowe jest zabranie ze sobą zapasu leków na cały okres pobytu. Warto mieć list od lekarza, w jęz. angielskim, przydatny w razie kontroli celnej. Tylko niektóre leki importowane do Japonii można kupić w American Pharmacy w Tokio, w dzielnicy Ginza. Podstawowe leki można kupić w większych sklepach. W zakresie usług medycznych panuje duża konkurencja, stąd różnice w ich cenach: koszt wizyty lekarskiej może wahać się od ok. 8 do 30 tys. JPY, doba pobytu w szpitalu kosztuje od 10 do 40 tys. JPY, plus kilka tys. JPY za wyrobienie specjalnej karty pacjenta. Zdarzenia nagłe, wymagające wezwania karetki i badania - to usługi kosztujące nawet 80 tys. JPY.
Ceny usług stomatologicznych również są zróżnicowane ( np. ekstrakcja zęba to cena od 5 do 10-15 tys. JPY). Z lekarzem można porozumieć się zazwyczaj tylko w jęz. japońskim, niekiedy w jęz. angielskim. Szpitalem oferującym obsługę w języku angielskim jest St. Luke’s International Hospital w Tokio ( cena konsultacji u lekarza internisty ok. 7 000 JPY, podstawowe badania - krew, mocz - ok. 30 000 JPY), Hiroo International Clinic http://www.hiroo-ic.com/ (cena konsultacji medycznej 8000 JPY, cena badań podstawowych od 30000 do 40000 JPY), a także Tokyo Medical and Surgical Clinic http://www.tmsc.jp/.

Nie ma ograniczeń w poruszaniu się po Japonii. Sieć połączeń komunikacyjnych - autobusowych, kolejowych, lotniczych jest bardzo dobrze rozwinięta. W Tokio doskonale funkcjonuje metro i kolej. Środki transportu są szybkie i punktualne jednak większość informacji na ich temat jest w jęz. japońskim. Autostrady, drogi szybkiego ruchu, przejazdy tunelami są płatne. Parkowanie - tylko w wyznaczonych miejscach. Z uwagi na wysokie koszty transportu (przykładowo koszt przejazdu szybkim pociągiem - shinkansen - z Tokio do Kioto w dwie strony wynosi 30 000 JPY) praktycznym rozwiązaniem może być wykupienie tzw. JR pass tj. rodzaju karnetu pozwalającego na podróżowanie w danym okresie państwowymi środkami lokomocji (JR). Karnet możliwy do nabycia jedynie poza granicami Japonii.

Obowiązuje ruch lewostronny. Międzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce w oparciu o wzór określony w Konwencji Genewskiej o ruchu drogowym z 1949 jest uznawane przez tutejsze władze.

Towary zwolnione z cła to ubrania, artykuły toaletowe, przedmioty osobistego użytku, przedmioty potrzebne do wykonywania zawodu, podczas pobytu w Japonii. Alkohol i wyroby tytoniowe mogą bez cła wwozić osoby dorosłe, po ukończeniu 20 roku życia, w następujących ilościach: 3 butelki alkoholu - jedna butelka = ok.760 cc, cygara - 100 szt., papierosy - 400 szt., inny rodzaj tytoniu - 500 g, 2 uncje perfum - 1 uncja = ok. 28 cc, prezenty i przedmioty osobistego użytku w ilości nie wskazującej na to, że przeznaczone są na sprzedaż, których łączna wartość - w cenach z kraju zakupu - nie przekracza 200 tys. JPY. Można wwieźć dowolną ilość pieniędzy, ale kwotę przekraczającą 1 mln JPY należy zadeklarować. Do Japonii można wwieźć zapas leków na własny użytek, na okres 2 miesięcy oraz 24 szt. paraleków, do stosowania zewnętrznego. W przypadku przekroczenia tych limitów należy skontaktować się z regionalnymi biurami do spraw zdrowia i opieki lek.( na lotniskach ). Obowiązuje zakaz wwożenia żywności pochodzenia zwierzęcego - (różnego rodzaju wędlin itp. nawet, jeżeli są to produkty zakupione w sklepach bezcłowych na europejskich lotniskach ), kwiatów ( także ciętych ), owoców, roślin i nasion. Ponadto obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia narkotyków, stymulantów ( amfetamina, met-amfetamina ), substancji psychotropowych. Nie wolno wwozić przedmiotów imitujących monety lub banknoty papierowe, a także książek, rysunków i innych przedmiotów o treści pornograficznej, broni i amunicji. To samo dotyczy przedmiotów chronionych prawem patentowym, wobec których są zastrzeżone prawa autorskie ( np. projektów ).
Do Japonii można wwieźć zwierzęta pod warunkiem przedstawienia ich świadectwa zdrowia, dlatego przy przekraczaniu granicy muszą być zbadane przez urzędników decydujących o konieczności kwarantanny. Zazwyczaj poddawane są jej przez 2 tygodnie, na koszt właściciela. Przewóz kotów i psów wymaga zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Prawo japońskie jest bardzo surowe dla przemycających narkotyki, broń amunicję i materiały pornograficzne. Przedłużenie pobytu bez ważnej wizy uznawane jest za przekroczenie przepisów imigracyjnych i zagrożone karą wydalenia z Japonii na własny koszt, z zakazem wjazdu na jej terytorium przez 5 lat.

Japonia jest odmiennym kulturowo krajem i kieruje się odrębnymi zasadami obyczajowymi. Japończycy są narodem tolerancyjnym, należy jednak unikać niezręcznych sytuacji, respektować miejscowe zwyczaje. Właściwym gestem przy powitaniu się i pożegnaniu jest ukłon. W wielu miejscach ( świątynie, restauracje, łaźnie publiczne, domy prywatne ) przed wejściem do pomieszczenia należy zdjąć obuwie. Przywiązuje się tu dużą wagę do statusu poznawanego człowieka, do jego wykształcenia, miejsca pracy. Stąd też ważna jest w tym kraju wizytówka. Nie ma zwyczaju dawania napiwków. Przed wejściem do metra, pociągu, autobusu należy ustawić się w kolejce osób oczekujących. Bilety do metra i pociągów JR kupuje się w automatach, zaś opłatę za jazdę autobusem uiszcza się bezpośrednio u kierowcy. Przejazd, niezależnie od długości trasy kosztuje 210 JPY. Przyjęte jest poruszanie się lewą stroną chodnika, schodów.

 • Japonia położona jest w aktywnym sejsmicznie rejonie świata, stąd powszechne zjawiska trzęsienia ziemi. Występuje tu zjawisko pory deszczowej, tajfuny, zdarza się tsunami.
 • Klimat kraju jest uciążliwy latem. Jest zróżnicowany na poszczególnych wyspach. Należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV, w celu ochrony przed agresywnym słońcem.
 • Zazwyczaj na przełomie roku - mniej więcej od 29 grudnia do 3 stycznia, na przełomie kwietnia i maja, w połowie sierpnia / Zaduszki japońskie / nieczynne są banki, urzędy państwowe, większość sklepów i restauracji.
 • Możliwość korzystania z kart kredytowych wydanych w Polsce jest ograniczona, można korzystać z karty VISA i MasterCard. Napotyka się na trudności przy płaceniu w niektórych sklepach.
 • Pieniądze można wymieniać w bankach lub nielicznych kantorach wymiany walut okazując paszport.
 • W całej Japonii woda z kranu nadaje się do picia.
 • Urzędy typu poczta otwarte są do 17-tej.
 • Ceny usług ( różnego rodzaju np. pocztowych, naprawczych ) są bardzo drogie.
 • Odradza się zwiedzanie muzeów w dni świąteczne ze względu na dużą liczbę odwiedzających.
 • W Japonii jest inne napięcie prądu niż w Europie - 100V prąd zmienny 50 Hz w Tokio i w rejonie Oceanu Spokojnego - nie warto zabierać ze sobą urządzeń elektrycznych, niedostosowanych do tych parametrów.
 • Przydatne telefony: policja - tel.110, pogotowie ratunkowe: tel. - 119, straż poż. - tel. 119.

Zarezerwuj miejsce

Chcesz dołączyć do naszej wyprawy? Tutaj możesz się zapisać i poznać szczegóły! Jeżeli masz pytania – zespół goforworld.com jest do twojej dyspozycji.

Uzupełnij formularz lub napisz na adres
biuro@goforworld.com

Zapisz się

Zarezerwuj miejsce

Chcesz dołączyć do naszej wyprawy? Tutaj możesz się zapisać i poznać szczegóły! Jeżeli masz pytania – zespół goforworld.com jest do twojej dyspozycji.

Uzupełnij formularz lub napisz na adres
biuro@goforworld.com

Pozostałe podróże

zobacz wszystkie

Patagonia

 • Kierunek: Patagonia
 • Czas: 16 dni
 • Kiedy: Od 01 do 16 grudnia 2018

Ruszcie z nami w rejony zdumiewające swoją monumentalnością i czystością. Dajcie się poprowadzić do miejsc, które onieśmielają majestatem, ale równocześnie są przyjazne. Taka właśnie jest Patagonia!

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 25 500 PLN

Więcej informacji >

Gruzja 🇬🇪 & Armenia 🇦🇲

 • Kierunek: Gruzja
 • Czas: 9 dni
 • Kiedy: Od 28 września do 06 października 2018

Gruzja & Armenia to doskonały plan na jesień 2018. Zapierające dech w piersiach widoki i niezwykli ludzie – to kochamy najbardziej!

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 7 500 PLN

Więcej informacji >