Chile & Argentyna | WINO

 • Kierunek: Chile
 • Czas: 10 dni
 • Kiedy: Od 28 kwietnia do 07 maja 2017

POZOSTAŁO JESZCZE: 10 MIEJSC

Podróżowanie za smakiem to najcudowniejszy pomysł dla każdego obieżyświata. Nic nie pozwala poznać kultury lepiej niż przez kosztowanie lokalnych specjałów. Chile i Argentyna słyną na cały świat (poza mięsem:)) z doskonałego wina. Jednak nie tylko o same trunki chodzi ale także o miejsca, w których powstają. Winnice, których klimat zniewala. Widoki, które zapierają dech w piersiach. Pod okiem naszej specjalistki od Ameryki Południowej Maryni Pawlak [SYLWETKA] ruszamy winnym szlakiem, żeby zakosztować dobra i zobaczyć produkcję wina za kulisami.

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy. Czeka nas cały dzień w samolocie (z przesiadką, to niezbędne).

DZIEŃ 2

Lądujemy w Santiago. Meldujemy się w hotelu, zwiedzamy miasto. Czeka nas… trzęsienie ziemi: smakowe!

 

DZIEŃ 3

Po śniadaniu wyjazd do Valparaiso (kolejka, spacer po muralach, dom Pabla Nerudy) i miasteczka Vina Del Mar. To ekskluzywny kurort z lwami morskimi, gdzie będziecie mogli wykąpać się w Pacyfiku. Zjemy obiad i wyruszymy dalej.
Pojedziemy w stronę Casablanki, gdzie zobaczymy piękne, malownicze winnice. Tam będziemy rozkoszować się smakiem lokalnego wina oraz oliwek.
Wstąpimy do winnicy na degustacje Valle de Casablanca Premium Tour.
Po tej części dnia wrócimy do Santiago na nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu i porannej odprawie wyruszymy do Baños Morales. Są tam termy, w których temperatura dochodzi do 40 stopni. Pamiętajcie, że jesteśmy wysoko w Andach, gratis mamy widok na oszałamiające niebo.

After 6km walking in the Andes, I found it…how incredible is this? #elmorado #bañosmorales #lagunamorales #chile

A post shared by Sara Guerreiro (@saraguerreiro) on

Złożymy wizytę w jednej z największych winnic w Chile Concha y Toro. Śpimy w schronisku w Andach.

DZIEŃ 5

Wczesna pobudka i solidne śniadanie, bo zaraz po czeka nas trekking do lodowca El Morado. Około 5 godzin wspaniałej przygody (przy pakowaniu pamiętajcie o górskich butach)!

#trekking #cajondelmaipo #glaciar #elmorado 🌳

A post shared by tvalenzuela (@tvalenzuela) on

Po trekkingu wracamy do Santiago, a po drodze odwiedzimy jedną z najstarszych winnic w Chile Santa Carolina.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu uciekamy do Argentyny, przez Andy. Mamy przed sobą 400 km w spędzonych samochodach. Po drodze, na granicy krajów, zatrzymujemy się przy punkcie widokowym na najwyższy szczyt Ameryki Południowej (Aconcagua). Mamy nadzieję, że pogoda nie zepsuje nam frajdy.

Nocleg w Mendozie, winnej stolicy Argentyny. Po drodze zwiedzimy miejsce, gdzie kręcono film „Siedem lat w Tybecie” (park przy Acuncagua).

DZIEŃ 7

Po śniadaniu jedziemy do kolejnej winiarskiej doliny. Tego dnia będą warsztaty w winiarni. Nauczymy się nie tylko smakować wino, ale też zobaczymy jak powstaje.
Najpierw pojedziemy do winnicy Bodega Salentein, następnie na obiad do winnicy Clos de Los Siete.
Po warsztatach wrócimy na kolację i nocleg do Mendozy.

Los viñedos de Mendoza / Mendoza's vineyards #mendoza #argentina #vino #wine #igersmendoza

A post shared by Mendoza, Argentina (@mendoza_argentina) on

Rowerami wrócimy na kolację i nocleg do Mendozy.

DZIEŃ 8

Po późniejszym śniadaniu (długa droga da się nam we znaki) zwiedzamy Mendozę. Rowerami jedziemy do pierwszej winnej doliny. Mendoza to miasto winnic i wina. Jednak nie tylko wyborne wino jest towarem delikatesowym. Znajdziemy tu wiele wytwórni oliwy z oliwek i… domowych czekoladek. Koniecznie trzeba zobaczyć park San Martín, Muzeum Nauk Naturalnych i Archeologicznych Juan Cornelio Moyanom oraz gaje oliwne.

Wine map Argentina. #wineisaboutwine #winemap #argentinawine #winelover #wineeducation #wineregion

A post shared by wineisaboutwine (@wineisaboutwine) on


Po warsztatach wrócimy na kolację i nocleg do Mendozy.

DZIEŃ 9

Poznamy gauczów, ich całą kulturę. Kto będzie miał ochotę, może zejść na koniach do doliny. Taka przygoda może się zdarzyć tylko raz w życiu!

#cabalgatas #cabalgatasenargentina #horsebacridesargentina #ridesargentina #rides #estanciatoestanciaride #cabalgataporestancias

A post shared by EstanciaLaRosita (@estancialarosita) on

DZIEŃ 10

Po śniadaniu wylot z Mendozy do Santiago i powrót do Polski. Czeka nas cały dzień w samolocie.

DZIEŃ 11

Powrót do Warszawy.

Cena zawiera

 • Loty
 • Transport na miejscu
 • Zwiedzanie winnic z degustacjami
 • Rafting
 • Termy
 • Dzień gaucho
 • Dzień na rowerach

Obywatele RP nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdów na pobyt stały, w celu podjęcia pracy lub nauki. Minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony. Przy wjeździe nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego. Opłata lotniskowa przy lotach międzynarodowych wynosi 30 USD.

Chile jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Ameryce Łacińskiej, jednakże rośnie przestępczość pospolita, szczególnie w Santiago, Valparaiso i innych ośrodkach turystycznych. Kradzieże pieniędzy, dokumentów, przede wszystkim paszportów i innych cenniejszych przedmiotów zdarzają się we wszystkich miejscach uczęszczanych przez turystów, zwłaszcza w metrze, na dworcach autobusowych i w autobusach dalekobieżnych.

Nie ma obowiązku wykupienia ubezpieczeń osobowych. Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych są uznawane wybiórczo, zależnie od rodzaju udzielonej usługi medycznej: uznawane są w przypadku leczenia szpitalnego, nie są uznawane w przypadku leczenia ambulatoryjnego lub udzielenia pomocy doraźnej (pogotowie).

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe. Zaleca się jednak szczepienie przeciw durowi brzusznemu, błonicy z tężcem, wściekliźnie oraz żółtaczce A i B, którą zagrożenie występuje zwłaszcza w okresie letnim. Należy pić wodę butelkowaną lub przegotowaną, unikać spożywania surowych warzyw lub dezynfekować je specjalnymi płynami.

Co roku na terenach wiejskich odnotowuje się przypadki zarażenia wirusem Hanta, przenoszonym przez myszy polne, który powoduje wysoką gorączkę i ciężką niewydolność układu oddechowego (objawy przypominają grypę; ok. 30 proc. zachorowań kończy się śmiercią). Aby nie zarazić się wirusem, należy szczególnie dbać o higienę podczas biwakowania, dobrze wietrzyć pomieszczenia przed zamieszkaniem, zwłaszcza w południowych regionach Chile.

Zaleca się używanie kremów z wysokim filtrem ze względu na silne promieniowanie UV.

Prywatna opieka medyczna jest na dobrym poziomie. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 80 USD, specjalistycznej - 100 USD, doby pobytu w szpitalu ok. 350-400 USD. Płatności dokonuje się z góry gotówką, czekiem podróżnym lub kartą. Cudzoziemcy nie mają możliwości bezpłatnego korzystania z publicznej opieki medycznej. Wyjątkiem od tego są wyłącznie sytuacje ratowania życia.

Nie ma ograniczeń. Autostrada panamerykańska (Ruta 5) jest podstawą transportu drogowego Chile. Ponadto nowoczesne autostrady łączą główne ośrodki miejskie z portami, np. Santiago - San Antonio, Santiago - Valparaiso i Vina del Mar. Komunikacja drogowa obsługiwana jest przez liczne linie autobusowe (m.in. Turbus, Pullman, JAC). Chile ma także dobrze rozwiniętą sieć lotnisk krajowych, z których najważniejszym jest Arturo Merino Benitez w Santiago. Lotniska regionalne znajdują się w: Arica, Antofagasta, Concepción, Puerto Montt, Iquique, Calama, Punta Arenas, Temuco, Copiapó, Osorno i La Serena.

Kolejowy transport pasażerski ma znikome znaczenie, obsługuje trasy łączące Santiago z miastami na południu kraju (Santiago - Chillan) oraz kilka połączeń regionalnych, również na południu kraju.

Od kierowców wymagane jest posiadanie polskiego i międzynarodowego prawa jazdy wystawionego przez uprawnioną polską instytucję.

Do Chile można wwieźć gotówkę do 10.000 USD. Większe sumy należy zadeklarować (www.aduana.cl/prontus_aduana_eng/site/edic/base/port/foreign_travelers.html).

Rygorystyczne przepisy fitosanitarne zakazują przywozu do Chile wszelkich artykułów spożywczych w stanie surowym (np. owoców, warzyw, mięsa, kiełbas, serów, miodów, nasion, roślin). Bezwzględnie zaleca się wpisywanie do deklaracji sanitarnej wszelkich przewożonych przez turystę produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Przy wjeździe do Chile bagaże są prześwietlane, w przypadku znalezienia zabronionych produktów, które nie zostały zadeklarowane, nakładane są bardzo wysokie kary, bez możliwości apelacji (http://www.sag.gob.cl/).

Zwolnieniu od opłat celnych podlega bagaż osobisty i rzeczy osobistego użytku (aparat fotograficzny, kamera etc.). Bez opłat celnych można też wwieźć do 400 sztuk papierosów i 2,5 l napojów alkoholowych. Należy zadeklarować rzeczy osobiste o znacznej wartości (np. profesjonalny sprzęt elektroniczny). Nie ma ograniczeń dotyczących wymiany pieniędzy. W Chile nie stosuje się procedury zwrotu podatku VAT obcokrajowcom.

Surowo zwalczana jest przestępczość narkotykowa. Przemyt środków odurzających podlega karze od 5 do 15 lat pozbawienia wolności. W sprawach, w których w grę wchodzą większe ilości narkotyków, stroną oskarżającą w procesie jest także Rada Obrony Państwa jako organ strzegący interesów kraju.

Obowiązek meldowania cudzoziemców spoczywa na osobach udzielających gościny lub na administracji hoteli, w których zatrzymują się turyści.

Dni wolne od pracy: Nowy Rok, Wielki Piątek, 1 maja, 21 maja - rocznica bitwy pod Iquique, 29 czerwca - Św. Piotra i Pawła, 16 lipca - Matki Boskiej z Karmelu, 15 sierpnia - Wniebowzięcie NMP, 18 września - Święto Niepodległości, 19 września - Święto Armii, 12 października - Dzień Odkrycia Ameryki, 1 listopada - Wszystkich Świętych, 8 grudnia - Niepokalane Poczęcie NMP, 25 grudnia - Boże Narodzenie.

 • Niektóre firmy turystyczne przyjmują płatności w USD.
 • W powszechnym użyciu są czeki podróżne oraz karty kredytowe i debetowe.
 • Godziny pracy biur: od poniedziałku do piątku 9.00-13.00 i 14.00-18.00; banki - od poniedziałku do piątku 9.00-14.00; poczty - od poniedziałku do piątku 8.00-18.00, a w soboty 9.00-13.00.
 • Supermarkety czynne są od poniedziałku do niedzieli 8.00-22.30, centra handlowe - od poniedziałku do niedzieli 11.00-21.00.
 • Różnica czasu: czas letni w Polsce - 6 godzin, czas zimowy w Polsce - 4 godziny
 • Numer kierunkowy kraju 00 56
 • Strona Ambasady RP w Chile www.santiagodechile.msz.gov.pl
 • Oficjalna strona internetowa Chile: www.thisischile.cl

Zarezerwuj miejsce

Chcesz dołączyć do naszej wyprawy? Tutaj możesz się zapisać i poznać szczegóły! Jeżeli masz pytania – zespół goforworld.com jest do twojej dyspozycji.

Uzupełnij formularz lub napisz na adres
biuro@goforworld.com

Pozostałe podróże

zobacz wszystkie

Kuba | Pełna Grupa

 • Kierunek: Kuba
 • Czas: 11 dni
 • Kiedy: Od 20 do 30 marca 2017

Gdyby sięgnąć w wyobraźni do miejsca, które fascynuje, emanuje ilością kolorów, zapachów, słońca i niezwykłych ludzi, na myśl przychodzi Kuba. Kontrastowa, zaskakująca, różnorodna.

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 18 700 PLN

Więcej informacji >

Australia & Nowa Zelandia*

 • Kierunek: Australia
 • Czas: 14 dni
 • Kiedy: Od 30 września do 13 października 2017

Australia, jedno z największych marzeń dla podróżnika. Z Julią Raczko, psycholożką, podróżniczką, autorką bloga whereisjuli.com ruszamy na tę wyprawę! Czeka na nas Sydney, Uluru-Kata Tjuta National Park, Melbourne… Dla chętnych dokładamy Nową Zelandię

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 24 900 PLN

Więcej informacji >