Alaska | 2018

 • Kierunek: Alaska
 • Czas: 12 dni
 • Kiedy: Od 20 do 31 lipca 2018

Alaska – zawsze! Usłyszeliśmy to od naszych Podróżników tak często i tak szczerze, że zdecydowaliśmy się na kolejną podróż na koniec świata. Każdy, kto był na Alasce powtarza jak mantrę, że to miejsce magiczne, potężne i nietknięte w wielu miejscach przez nikogo prócz siły natury. Mamy to samo w sercu od paru lat. Latem 2018 roku Alaska ponownie będzie nasza! Zobaczcie co nas czeka i dołączcie do wyprawy:


Nasza podróż od początku do końca została przygotowana przez Zespół goforworld.com. Nie chcemy iść na skróty i oddawać naszych Podróżników amerykańskim biurom podróży, które zaokrętują Was na gigantycznego cruisa i obwiozą po Alasce w sekundę. Każda z naszych wypraw towarzyszących (kuter rybacki płynący do restauracji rybnej na krańcu świata, podróż legendarną alaskańską koleją) została wliczona w cenę. Przez cały czas będzie z nami dedykowany tej wyprawie polski przewodnik.


Alaska to dla wielu ekstremalne miejsce, ale my nie będziemy ryzykowali, tak jak bohaterowie tego filmu:

Dzień 1

Rankiem wylatujemy z Warszawy. Po drodze mamy dwa przystanki: pierwszy w Europie, kolejny już w Ameryce, tuż przed finałową podróżą do Juneau. W alaskańskiej stolicy będziemy wieczorem. Rozpakujemy się i bez pośpiechu ruszymy w miasto, znane wszystkim z pięknego portu, dawnej kopalni złota i klimatycznego starego miasta. Kolacja z widokiem na oszałamiającą zatokę. Nocleg w Juneau.

Dzień 2

Po śniadaniu pójdziemy w stronę dolnej stacji kolejki na Mt. Roberts. Spędzimy chwilę na szczycie i spojrzymy na wszystko z fajnej perspektywy.  Później czeka nas kilkugodzinny malowniczy trekking do lodowca Mendenhall (odpowiednie górskie obuwie i raki przydadzą się na pewno), gdzie wejdziemy do lodowej jaskini i poeksplorujemy ten niezwykły, niknący na naszych oczach, świat. Kolacja i nocleg w Juneau.

Dzień 3

Po śniadaniu zaokrętujemy się na cały dzień na lokalny, rejsowy statek, który płynie od miasteczka do miasteczka. To jeden z dwóch (obok samolotu) podstawowych środków transportu na południowym-wschodzie. Swojski klimat, spontanicznie zagadujący lokalsi i smaczna stołówka na pewno wprowadzą nas na właściwe fale. Alaska #PozaSzlakiem czyli klimat, który sprawdził się w czasie wypraw na Syberii, Islandii, Grenlandii i w Japonii. Małe portowe miasteczka, lodowce, niespieszne podglądanie lokalnej fauny i flory.

Na jakiś czas zatrzymamy się w Haines, gdzie obok trekku w lesie deszczowym i na wybrzeżu, będziemy mięli okazję zwiedzić lokalną piwiarnię i pierwszy na Alasce fort wojskowy. Mijane rzeki to także szansa na zobaczenie Grizzly łowiącego łososie. Powrót i nocleg w Juneau.

Znikający lodowiec #mendenhallglacier #juneaualaska 🇺🇸 #travel #trip #goforworld [shot @jaroslawkuzniar]

Post udostępniony przez goforworld (@goforworld)

Dzień 4

Zaraz po bardzo wczesnym śniadaniu lecimy do Anchorage. To będzie nasze kolejne centrum dowodzenia podróżą po Alasce. Z samego rana zapakujemy się do terenowych samochodów i ruszymy na półwysep Kenai, w stronę miasteczka Seward (2,5 h). Piknik w malowniczym miejscu w drodze? Nic prostszego i bardziej typowego dla Alaskanów. Nocleg planujemy w, szczęśliwie uchronionym przed skutkami trzęsienia ziemi z 64, Seward. Portowe miasteczko zatopione w otaczających je z obu stron górach na długo pozostaje w pamięci. A legendarny Yukon Bar… sami zobaczycie ;).

Dzień 5

Po śniadaniu oficjalnie wystartuje projekt “Półwysep Kenai”. Od miasta Seward zaczniemy eksplorację tego niesamowitego miejsca. Pierwszego dnia czekają  nas kajaki w zatoce. Następnie zapierająca dech w piersiach wędrówka w parku narodowym Kenai Fjords, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych lodowców na Alasce. Będziemy nie tylko podziwiać te onieśmielające cuda natury, lecz także obserwować jak bardzo zmiany klimatu ostatnich 120 lat wpłynęły na ich kształt. Następnie ruszamy naszymi samochodami w celu znalezienia optymalnego miejsca na rozbicie obozowiska. Dobre towarzystwo, snucie opowieści, ognisko, dobre jedzenie, noc pod gwiazdami – to właśnie tradycyjny sposób spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Alaski, tworzący magię tego stanu.

Dzień 6

Po śniadaniu ruszamy w głąb półwyspu. To jest ten rodzaj eksploracji, który najlepiej pasuje do Alaski – niespieszna obserwacja przepotężnej przyrody, woda, góry, rybackie wioski, dzikość na każdym kroku, za każdy zakrętem kolejny zapierający dech kadr filmowy i fotograficzny. Alaska w pigułce. Chcemy dotrzeć do wioski rosyjskich staroobrzędowców Ninilchik, a także Nikolaevska, gdzie po raz kolejny doświadczymy, że „rosyjskość” to bardziej stan umysłu niż współrzędne geograficzne. Celem naszego roadtripu będzie kraniec półwyspu i nazywane końcem drogi lub „kosmiczną wioską nad morzem” – miasteczko Homer, stolica światowego połowu halibuta. Nocleg w Homer.

Dzień 7

Będąc w miejscu takim jak Homer, nie możemy odmówić sobie rejsu tradycyjnym rybackim kutrem, The Danny J, po zatoce Kachemak, otoczonej górami, gęstymi lasami i odciętymi od świata małymi domkami przy brzegu. Zobaczcie, w jakich wyjątkowych miejscach potrafią mieszkać Alaskanie! To także doskonała okazja do podziwiania jedynego w swoim rodzaju sanktuarium ptaków na wyspie Gull. W ramach rejsu zwiedzamy Halibut Cove, wyspę – wioskę, na brzegu której znajduje się legendarna już restauracja The Saltry, serwująca lokalne ryby i owoce morza. Czy można wyobrazić sobie lepszy posiłek, wzbogacony zapierającą dech w piersiach scenerią? Znajdziemy czas na zatopienie się w czarujących boardwalkach po obu stronach ciągnącego się w nieskończoność cypla. Powrót w godzinach późno wieczornych do Anchorage.

Dzień 8

Wcześnie rano ruszamy pociągiem Denali Star do Parku Narodowego Denali, najsławniejszego i najstarszego na Alasce.

Nazwa pochodzi od najwyższego szczytu Ameryki Północnej, 6194 m n.p.m. Po południu odwiedzimy hodowlę Alaskan huskies – tradycyjnych psów zaprzęgowych, do tej pory czynnie wspierających strażnikami parku. Zaprzężone w nie sanie są nie tylko tradycyjnym środkiem transportu (i konkurencją sportową), lecz także wizytówka Alaski, łączącą dziedzictwo Indian z czasami pionierów. Nocleg planujemy w Denali Park – miasteczku, będącym furtką do dalszej eksploracji.

Gdzieś na horyzoncie najwyższa góra Ameryki #alaskalife #travel #trip #Alaska 🇺🇸 @goforworld #podroze #alaskazgoforworld

Post udostępniony przez Jarosław Kuźniar (@jaroslawkuzniar)

Dzień 9

Po śniadaniu czeka nas wielogodzinna wyprawa autokarem w głąb rezerwatu. Dotrzemy do 66 mili  od granic parku. Denali to uczta dla fotografów: niedźwiedzie, łosie, karibu, masyw Denali. Zajmie nam to cały dzień. Wieczorem wyruszymy na nocleg do Fairbanks.

Dzień 10

Po śniadaniu czas na odkrywanie historii poszukiwaczy złota. Kopalnia Gold Dredge 8:  interaktywna wycieczka wagonikiem, lekcja płukania złota, możliwość zakupów z użyciem własnego kruszcu. Po obiedzie zwiedzanie Fairbanks. Wieczorem wylot do Anchorage, gdzie przewidujemy nocleg.

Dzień 11

Cały dzień spędzimy w Anchorage, największym mieście na Alasce. Będziemy między innymi w nowoczesnym muzeum opowiadającym historię stanu; krążąc klimatycznymi uliczkami dostrzeżemy inuickie graffiti, zjemy hotdoga z renifera lub wzniesiemy toast w typowym alaskańskim pubie, Darwin’s Theory. Znajdzie się także czas na ostatnie zakupy. Wieczorny lot do Europy.

Powrót do Warszawy [+1 dzień]*

* pogoda może wpłynąć na zmianę programu

Cena zawiera

 • bilety lotnicze
 • zakwaterowanie ** | ***
 • transport na miejscu
 • ubezpieczenie
 • przewodnika (PL)
 • wyprawa kutrem rybackim do restauracji na krańcu świata
 • rejs lokalnym promem między wyspami
 • całodniowa wyprawa po Parku Narodowym Denali
 • pozostałe bilety wstępu

Cena nie zawiera

 • wizy amerykańskiej (służymy pomocą przy wyrabianiu)
 • wyżywienia

Obywatele polscy muszą mieć wizę wydaną przez konsula Stanów Zjednoczonych; nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Obowiązek wizowy nie dotyczy posiadaczy prawa stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych; ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej (Customs and Border Protection) i zdarza się, że obywatele polscy nie są wpuszczani do Stanów Zjednoczonych mimo ważnej wizy. Najczęstszym powodem nie udzielenia prawa wjazdu jest naruszenie przepisów imigracyjnych podczas poprzednich pobytów lub uznanie, że rzeczywisty cel wjazdu jest sprzeczny z celem deklarowanym podczas ubiegania się o wizę (np. osoba posiadająca wizę turystyczną wjeżdża z zamiarem osiedlenia się w Stanach Zjednoczonych lub podjęcia pracy). Podanie oficerowi imigracyjnemu informacji sprzecznych z deklarowanymi w formularzu wjazdowym spowodować może podobne konsekwencje. W związku z licznymi ostatnio przypadkami zatrzymywania obywateli Rzeczpospolitej Polskiej przy wjeździe na terytorium Stanów Zjednoczonych należy mieć na uwadze, że: wiza amerykańska nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym; obywatele polscy, którzy poprzednio przedłużyli pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych muszą starać się o nową wizę w Ambasadzie USA w Warszawie lub w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie; nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów; zatajenie przed konsulem lub urzędnikiem imigracyjnym informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy (dotyczy to również wiz imigracyjnych); obywatele RP mają prawo domagać się - w przypadku zatrzymania - kontaktu z konsulem oraz godnego traktowania. Numery telefonów do polskich placówek dyplomatyczno-konsularnych na terytorium USA znajdują się w zakładce teleadresowej. Od 5 stycznia 2004 r. działają nowe przepisy imigracyjne. Na przejściach granicznych został wprowadzony automatyczny odczyt dokumentów (paszportów i wiz), podróżni są fotografowani, pobiera się odciski palców (skanowanie) - dane te są sprawdzane w kartotece służb imigracyjnych. Osoby zatrzymane podczas nielegalnego przekraczania granicy lub przebywające nielegalnie na terenie Stanów Zjednoczonych są deportowane. Procedurze deportacyjnej podlegają również osoby, które przebywając legalnie w Stanach Zjednoczonych weszły w konflikt z prawem. Ponieważ ośrodków deportacyjnych jest niewiele, osoby oczekujące na deportację często są osadzane w więzieniach. W sezonie letnim do Stanów Zjednoczonych przyjeżdżają studenci uczestniczący w programach pracy wakacyjnej (np. Work&Travel, Camp America, YMCA). Należy pamiętać, że faktyczne warunki uczestnictwa w takim programie określane są na miejscu, po przyjeździe. Umowy zawierane z pośrednikami w Polsce nie wiążą kontrahentów i pracodawców amerykańskich i nie dają podstawy prawnej do egzekwowania warunków w Stanach Zjednoczonych. Ważność paszportu powinna o 6 miesięcy przekraczać planowany okres pobytu w Stanach Zjednoczonych. Przy wjeździe nie ma formalnego obowiązku okazania biletu powrotnego, może on jednak być przydatny w razie wątpliwości urzędnika kontroli granicznej. Nie jest również wymagane posiadanie określonej kwoty pieniędzy. Od połowy 2009 roku, władze imigracyjne na lotniskach, bezwzględnie przestrzegają wymogu legitymowania się ważnym paszportem przy wyjeździe z terytorium Stanów Zjednoczonych.

Podróżni przyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych są obowiązani wypełnić deklarację celną. Przepisy amerykańskie zezwalają na przewożenie przez granicę do 10 tys. USD (lub równowartości tej sumy) bez obowiązku ich zgłoszenia. Jeżeli kwota przewożona przekracza tę sumę, należy zgłosić ją w deklaracji celnej oraz urzędnikowi celnemu. Dotyczy to nie tylko gotówki, ale również innych środków płatniczych. Brak odpowiedniej deklaracji grozi poważnymi konsekwencjami. Zakazane jest wwożenie na terytorium USA żywności, roślin oraz nasion. Bezwzględnie zabronione jest posiadanie najmniejszej choćby ilości narkotyków (więcej informacji na stronie www.cbp.gov).

Nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia osobowego. We wszystkich stanach samochód musi mieć ubezpieczenie OC. Przy wypożyczeniu samochodu zdecydowanie wskazane jest wykupienie dodatkowych polis typu "damage waivers" (LDW) oraz "collision damage waivers" (CDW), znoszących odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez wypożyczającego.

Nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia osobowego. We wszystkich stanach samochód musi mieć ubezpieczenie OC. Przy wypożyczeniu samochodu zdecydowanie wskazane jest wykupienie dodatkowych polis typu "damage waivers" (LDW) oraz "collision damage waivers" (CDW), znoszących odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez wypożyczającego.

Od osób przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z Polski nie są wymagane szczepienia. Opieka medyczna jest wszędzie dostępna i na wysokim poziomie, lecz jej koszty są bardzo wysokie. Wizyta u lekarza ogólnego kosztuje zwykle ponad 100 USD, doba w szpitalu - od 500 do kilku tysięcy USD, nie licząc badań i zabiegów. Terytoria zamorskie Stanów Zjednoczonych stosują te same zasady. Konieczne jest więc posiadanie ubezpieczenia turystycznego, pokrywającego koszty leczenia w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem, najlepiej z firm znanych i posiadających przedstawicielstwa w USA (np. WARTA Travel).

Na podstawie międzynarodowego prawa jazdy można prowadzić samochód przez okres ważności wizy. Należy pamiętać o obowiązku równoczesnego posiadania polskiego prawa jazdy wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. Naruszenie przepisów drogowych karane jest wysokimi mandatami. W zależności od rodzaju wykroczenia, jak również okoliczności, w jakich zostało ono popełnione, wysokość mandatu może wynosić od 60 USD (np. za nieprawidłowe parkowanie) do kilkuset, lub nawet 1000 dolarów w przypadku wyrzucania śmieci z samochodu). Należy przede wszystkim pamiętać o nie przekraczaniu na autostradach dopuszczalnej prędkości, która różni się w poszczególnych stanach i może wynosić od 55 do 75 mil na godzinę (88-120 km/godz.). Ponadto należy bezwzględnie przestrzegać przepisów dotyczących parkowania, stosując się do szczegółowych zaleceń widocznych na znakach ulicznych oraz kolorystyki krawężników (czerwony krawężnik oznacza bezwzględny zakaz parkowania, biały kolor oznacza tzw. "loading zone" parkować można maksymalnie do 5 lub 10 minut). Łamiąc te zasady, należy być przygotowanym na konieczność poniesienia bardzo wysokiej opłaty nie tylko za mandat, ale także za odholowanie samochodu na policyjny parking (tzw. "tow-away"). Kierowcy muszą być przygotowani na uiszczenie opłat parkingowych w różnych formach: w przypadku tradycyjnych parkometrów mogą to być czasem wyłącznie 25-centowe monety, w przypadku nowocześniejszych automatów - karty kredytowe lub gotówka. Należy ściśle stosować się do poleceń policji. W czasie kontroli policyjnej nie wolno wychodzić z samochodu bez polecenia. Wszelkie dyskusje z policją drogową są niewskazane. Należy odpowiadać na zadane pytanie, należy zachować szczególną uwagę na formę i treść wypowiedzi aby nie zostać oskarżonym o słowną napaść na funkcjonariusza, grożenie mu czy sugerowanie wręczenia mu łapówki. W Stanach Zjednoczonych część autostrad jest płatna - dotyczy to szczególnie wschodnich stanów. Wysokość opłat jest różna w zależności od stanu. Opłaty często pobierane są również za przejazd przez mosty i tunele. Prowadzenie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest traktowane nadzwyczaj surowo i często kierowca zostaje natychmiast aresztowany i odpowiada przed sądem karnym. Zgodnie z prawem amerykańskim zakazane jest nawet przewożenie w samochodzie otwartej butelki zawierającej alkohol.

Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po Stanach Zjednoczonych. Należy jednak pamiętać, że nie wolno bez zezwolenia wkraczać na tereny prywatne, zazwyczaj oznakowane komunikatem "Private Property - No Tresspasing". Podstawowym środkiem komunikacji w USA jest samochód. Stany Zjednoczone mają bardzo dobrze rozwinięty system autostrad z rozbudowaną infrastrukturą. Po Stanach Zjednoczonych można również podróżować koleją (ilość połączeń dość ograniczona) oraz autobusem (firma Greyhound) - jest to w USA najtańsza forma transportu, dodatkowo firma ta oferuje zniżki dla studentów jak i turystów zagranicznych.Zdecydowanie najbardziej popularne jest podróżowanie po USA korzystając z połączeń lotniczych, jeżeli są kupowanie z odpowiednim wyprzedzeniem i przeważnie włączając sobotę - bilety można kupić za niewysoką opłatą.

W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w wielu miejscach publicznych nadal obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na wprowadzeniu kontroli bagażu oraz kontroli osobistej mieszkańców i turystów. Dotyczy to głównie lotnisk (krajowych i międzynarodowych) oraz innych miejsc publicznych, takich jak urzędy, stadiony, hale wystawowe, wejścia do wysokich budynków. Wszystkie linie lotnicze, zarówno krajowe jak i zagraniczne wymagają przybycia na lotnisko od 2 do 3 godzin przed odlotem samolotu. Wprowadzono także ograniczenia dotyczące przewożonego bagażu. Większość linii lotniczych zezwala obecnie na posiadanie 1 sztuki bagażu głównego i 1 sztuki bagażu podręcznego. Zaleca się, by przed podróżą zasięgnąć aktualnych informacji u przedstawiciela danych linii. W większości wielkich miast amerykańskich istnieje duże zagrożenie przestępczością. Dotyczy to zwłaszcza biednych dzielnic, a czasami także centrów miast wyludniających się zwykle wieczorem.

Podczas podróży zagranicznych należy przestrzegać praw i zwyczajów kraju pobytu, pamiętając przy tym, że gospodarze mają prawo wymagać stosownego zachowania od turystów odwiedzających ich kraj, w tym w odniesieniu do zakresu swobód przysługujących różnym grupom społecznym oraz światopoglądowym. Przed wyjazdem zapoznaj się z wszelkimi dostępnymi informacjami o kraju, do którego się udajesz, a które mogą być przydatne w podróży.

W USA zamieszkuje ponad 9.5 mln osób polskiego pochodzenia. Tradycyjnie największe skupiska Polonii w USA to Chicago oraz Nowy Jork, a także stany Wisconsin, Michigan oraz Connecticut i New Jersey. Coraz większa liczba przedstawicieli Polonii przeprowadza się do takich stanów jak Floryda, Colorado, Georgia czy też Arizona. W miejscach tych znajdziemy sklepy z polskimi produktami, kościoły w których odprawiane są msze w języku polskim czy też punkty usługowe w których może porozumieć się po polsku. Powszechnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych są karty kredytowe. Ze względów bezpieczeństwa, jak również wygody (rezerwacja hotelu, biletu lotniczego itp.) zalecane jest wyrobienie takiej karty przed wyjazdem za granicę w jednym z polskich banków. Bardzo trudno wynająć samochód nie mając karty kredytowej. Najbardziej popularne i szeroko akceptowane są karty: VISA, MasterCard, American Express i Discover. W razie zgubienia karty należy ją natychmiast zablokować, dzwoniąc pod numer podany przez bank wydający kartę. Gotówkę z karty można pobrać w szeroko dostępnej sieci bankomatów, choć należy pamiętać o każdorazowych, wysokich opłatach za takie transakcje. Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich. Ten problem można jednak rozwiązać, zabierając ze sobą przejściówkę do kontaktu. Jej kupno jest o wiele trudniejsze już na terenie Stanów. W USA obowiązują inne jednostki miar, takie jak mile, stopy, jardy, cale, funty i galony. W wielu stanach w miejscach publicznych nie można pić alkoholu ani nawet mieć przy sobie nieopakowanych butelek czy puszek. Nie można także przewozić otwartych pojemników z alkoholem w samochodzie. Spożywanie i zakup alkoholu dozwolone są w większości stanów dla osób powyżej 21 roku życia; sprzedawca może poprosić o okazanie dowodu tożsamości. W miejscach publicznych palenie jest zabronione i zakaz ten jest ściśle przestrzegany. W razie konieczności wezwania pomocy w całych Stanach Zjednoczonych działa bezpłatny numer 911. Zwyczajowo napiwki w restauracjach są o wiele wyższe niż w Europie. Do rachunku dolicza się 18-20 % jego wysokości. W wypadku grup 6-osobowych lub większych napiwek doliczany jest automatycznie. Zwyczajowo przyjęte jest także wręczanie napiwku boyom hotelowym za pomoc w noszeniu bagaży, w wysokości 1-2 dolarów. W miejscach publicznych często oferowana jest usługa "Valet Parking". Polega ona na przejęciu i zaparkowaniu naszego samochodu przez specjalnie do tego celu wyznaczonych pracowników. Korzystając z tej usługi, zwyczajowo przyjęte jest wręczenie napiwku parkującym również w wysokości 1-2 dolarów. Warto zwrócić także uwagę na możliwość obniżenia lub nawet zniesienia opłaty parkingowej za pomocą tzw. "ticket validation". Polega ona na naniesieniu stosownego oznaczenia na bilecie parkingowym (pieczątka, kod laserowy, etc.), które uzyskuje się podczas płatności za daną usługę. Walidacji dokonuje się więc np. podczas kupowania biletów do kina, płacąc za obiad w restauracji, czy też korzystając z obiektów sportowych. Każdorazowo należy pytać o taką możliwość osobę przyjmującą płatność.

Zarezerwuj miejsce

Chcesz dołączyć do naszej wyprawy? Tutaj możesz się zapisać i poznać szczegóły! Jeżeli masz pytania – zespół goforworld.com jest do twojej dyspozycji.

Uzupełnij formularz lub napisz na adres
biuro@goforworld.com

Pozostałe podróże

zobacz wszystkie

Syberia poza szlakiem!

 • Kierunek: Syberia
 • Czas: 10 dni
 • Kiedy: Od 02 do 11 marca 2018

Syberia – już raz sprostaliśmy temu wyzwaniu, ale to kraina, która wzywa nas ponownie. Jedziemy poznać świat skuty lodem i zamrożony do kości, to marzenie, które może zaskakiwać

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 11 800 PLN

Więcej informacji >

Himalaje | ZAKOŃCZONA

 • Kierunek: Himalaje
 • Czas: 16 dni
 • Kiedy: Od 16 do 31 lipca 2016

O Himalajach marzy wielu, ale nie każdy się na nie porywa, znając swoje możliwości. To będzie wyprawa (czasem trekking) po kulturę, historię, religię, emocje bardzo wysokich gór. Wyprawę w indyjskie Himalaje przygotowali dla goforworld.com podróżnicy, którzy w ten region świata jeżdżą od wielu lat .

Przewidywana cena za 1 osobę dorosłą 13 900 PLN

Więcej informacji >