Islandia | Nowy termin!

Nasza wyprawa na zorzę pobiła rekordy popularności. Nic dziwnego – wyprawa na Islandię i do Tromso z Karolem Wójcickim to gwarancja niesamowitych przeżyć! Dla wszystkich tych, dla których zabrakło już miejsc, mamy bardzo dobrą wiadomość: otworzyliśmy zapisy na nowy termin!

Marzec 2019 będzie należał do was [zobacz plan]. Dlaczego warto wybrać się na Islandię właśnie wtedy? Nasz przewodnik, Karol Wójcicki pisze:

Zorza polarna to jedno z najpiękniejszych zjawisk jakie możemy zaobserwować na nocnym niebie. Jej widoku nie można porównać z niczym innym, a kto raz zobaczył tańczące na niebie, kolorowe światła północy, będzie pragnął spojrzeć na nie jeszcze raz.

Zorza Islandia | Wiosna

Zjawisko najlepiej widoczne jest z rejonów arktycznych. Jednak i tam poszczególne lokalizacje nie są sobie równe. Co zatem wybrać? Które miejsce jest najlepsze?
Zasada jest prosta: im dalej na północ, tym większa szans na okazałą zorzę.
Południowe wybrzeże Islandii znajduje się ok. 300 km na południe od północnego koła podbiegunowego. To wystarczy aby zaobserwować okazałą zorzę polarną choć… czasem trzeba się na nią trochę naczekać. Cierpliwość wynagradzają niepowtarzalne plenery, które każdej nocy stanowią wyjątkową scenerię pod obserwacje. Lodowce, wulkany, wodospady, góry lodowe. Na zorzę nad takimi atrakcjami warto poczekać. Do tego gwarantowane jest najciemniejsze niebo Europy!

Dowód? Film Karola zrobi na was wrażenie…

Czekamy na wasze szybkie zgłoszenia, bo ilość miejsc jest ograniczona!

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!