Bourdain w Wietnamie

Nowy szlak kulinarny nawiązuje do podróży, jaką słynny szef kuchni odbył dwa lata temu.

– Wizyta w Wietnamie zmieniła moje życie – mówił Anthony Bourdain. – Czułem się, jakbym przybył na inną planetę. Apetyczną planetę, która wessała mnie i nie chciał wypuścić.

„W Hołdzie Athony’emu Bourdainowi: Smak Wietnamu” to szlak turystyczny, na którym przewodnikiem jest Diep Nguyen z firmy Exotic Voyages. Wietnamczyk ten pracował z amerykańskim szefem kuchni przy realizacji wietnamskiego odcinka programu ‘Parts Unknown’.

– To było doświadczenie jedyne w swoim rodzaju – wspomina Diep Nguyen. – Mogłem nie tylko poznać tego wyjątkowego człowieka, ale też obserwować, jak zakochuje się w moim pięknym kraju przy dobrym jedzeniu i ciekawych rozmowach.

Wycieczka śladami Bourdaina trwa dwa tygodnie. Zaczyna się w Sajgonie, w restauracji Com Nieu, czyli jednym z ulubionych lokali Amerykanina. Później rejs po Delcie Mekongu, zwiedzanie zabytkowych miast Hue i Hoi An, a na koniec – Hanoi. To tam, w restauracji Bun Cha Huong Lien, Athony Bourdain jadł i rozmawiał z Barackiem Obamą. Wydarzenie to zostało upamiętnione w ten sposób:

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.