Zwiedza świat i nie lata?

Uśmiechnięty brodacz, który podróżuje, jak wielu innych. Jest bezustannie w drodze, zwiedza cały świat, ale trzyma się jednej, żelaznej zasady: żadnego latania! Jak mu się to udaje? Okazuje się, że na razie w żadnym razie nie krzyżuje to jego planów!

Torbjørn C. Pedersen uważa, że jego imię i nazwisko nie nadają się na pseudonim podróżnika, dlatego mówi o sobie Thor. Pochodzi z Danii, a jego marzeniem jest zobaczyć wszystkie kraje świata (a właściwie 203 miejsca) bez konieczności dolecenia do nich samolotem.

Jak sam pisze:

„Gdybym był bogaty”, latanie byłoby banalnie proste. Ale rzeczy proste to żadna zabawa! Moim pomysłem jest, żeby w każdym kraju spędzać nie więcej niż 24 godziny, a potem ruszać dalej.

123 miejsca ma już za sobą. Nie ma tu mowy o żadnym zwątpieniu. Pedersen jeździ, a gdzie nie da się dojechać: płynie. Pociągi, autobusy, promy, motory, rowery… Pomagają mu w tym sponsorzy i napotkani ludzie.

WELCOME TO UGANDA!❤️🇺🇬 It's "the Pear of Africa" and I've been well received 🍐 To be completely honest I was ripped off 1 hour ago but I might just write that off as a "cultural misunderstanding". We'll get back to at a later point. Probably in the blog. But, but, but!! I have been here for nearly 24 hours and I have met…let's say…around 30-40 people who have all be friendly, helpful and forthcoming❤️❤️❤️ So really we're off to a good start and I intend to keep it that way. I've had a couple of meetings today and have more to come during the week. As you know I'm not a tourist but I will try to visit the national museum tomorrow to get a better fix on where I am😃 This afternoon I sat in a chair drinking tea and I could feel all 37 million hearts beating at once. This country is going to be special😉 So with 119 "done" I'm closer to home with "only" 84 left. Still no flights have been taken and I haven't been home since we began on October 10th 2013🇩🇰 That means our current country average measures around 9.3 days/country. Have a great day wherever you are🌎🌍🌏 #travel #traveling #everycountryintheworld #onceuponasaga #visiterlafrique #africa #eastafrica #Uganda #Kampala #unstoppable

A photo posted by Thor (@onceuponasaga) on

Co ciekawe, w trakcie swojej podróży, która trwa już od 2013 roku, podróżnik ściągnął do Ugandy swoją dziewczynę i oświadczył się jej! Wygląd na to, że ten chłopak osiąga wszelkie zamierzone cele…

Danuta Awolusi

Copywriter, SEO Copywriter i redaktor. Autorka powieści. Więcej na www.danuta-awolusi.com