Witamy Wietnam!

Przed nami wielka przygoda! Kolejne dni spędzimy w niesamowitym, barwnym, fascynującym Wietnamie. To tym większa radość, bo naszym przewodnikiem będzie Andrzej Meller – człowiek, który doskonale zna ten kraj, mieszkał w nim trzy lata i napisał o nim najlepszą książkę, jaka powstała w Polsce. Jesteście gotowi? Nasza ekipa właśnie wsiadła do samolotu!

Za oknem znika azjatycki bałagan. Zamiast domów-rur i socjalistycznych blokowisk teraz po bokach ulicy wyrastają stare francuskie gmachy kolonialne nieco pokryte patyną, eleganckie sklepy dla miejscowych bogaczy i wyrafinowane restauracje. Niedaleko stąd jest Dong Khoi, serce starego Sajgonu. (…) W tej francuskiej części miasta, która zapracowała na to, że Sajgon nazwano „Paryżem Orientu”, znajdują się: katedra Notre Dame, siedziba Komitetu Ludowego w byłym Hôtel de Ville – kopii paryskiego ratusza, Teatr Miejski, hotel „Continental”, gdzie w czasie wojny wietnamskiej kwaterowali reporterzy, hotel „Rex”, znany niegdyś z konferencji prasowych US Army, i Poczta Główna zaprojektowana przez Gustave’a Eiffela.

pin

Tak o Sajgonie pisze Andrzej Meller w swojej książce „Nie ma hien”. Doświadczymy go osobiście, podobnie, jak wielu innych, fascynujących zakątków Wietnamu.

Jesteśmy podekscytowani myślą o smakach, widokach, napotkanych ludziach… I już teraz myślimy o powrocie za rok!

pin

A jeśli jesteście ciekawi, jak Andrzej opowiada o Wietnamie, posłuchajcie rozmowy, którą przeprowadził Jarosław Kuźniar tuż przed naszą wyprawą. Pamiętajcie również, że z tym samym przewodnikiem ruszamy lada moment na Kamczatkę! [zapisz się]

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!