Bungee nad kanionem

Miłośnicy adrenaliny powinni zacząć rozglądać się za biletem lotniczym do Chin, gdzie zmontowano najwyższą na świecie platformę do skoków na bungee – 260 metrów nad ziemią!

Ale rekordowe setki metrów lotu pikującego to nie wszystko. Wspomnieć też trzeba o miejscu, w którym ulokowano platformę. Przytwierdzono ją mianowicie do szklanego mostu nad Wielkim Kanionem Zhangjiajie w prowincji Hunan. Tak, do tego szklanego mostu, który do końca ubiegłego roku również był rekordzistą w swojej kategorii, mając 430 metrów długości. Przerósł go inny chiński most ze szkła, zbudowany w Hongyagu (488 metrów).

Skoro jesteśmy przy rekordach, to odnotujmy, że w kategorii najwyższe platformy do skoków na bungee zdetronizowana została właśnie Macau Tower (233 metrów). Tak, to też u Chińczyków.


Platformę nad Wielkim Kanionem Zhangjiajie zamontowała firma Bungy China, której właścicielem jest Beau Retallick. Mogliście słyszeć o tym Australijczyków, pobił on bowiem rekord Guinnessa, oddając 158 skoków na bungee w ciągu… jednej doby.

Na razie z nowej atrakcji skorzystało tylko kilku skoczków w ramach testów. Teraz operator czeka na stosowne pozwolenia od chińskich władz. Daty oficjalnego otwarcia jeszcze nie podano.

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.